Okul yeni ama demirler eski!

Okul yeni ama demirler eski!.50950
  • Giriş : 19.12.2007 / 17:50:00
  • Güncelleme : 19.12.2007 / 17:55:22

Türban krizi süredursun eğitime vurulan baltaların sonu gelmiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

HABER AKTÜEL - Yeni inşaa edilen bir okulun yapımında kullanılan yaklaşık 11 ton demirin "çürük" olduğu iddia ediliyor. İddianın kaynağı ise bu işin uzmanları: İşçiler. Yer Osmaniye. İş müteahhitlik hizmeti veren şirkette. Müteahhit ise: O.S

Osmaniye'de yeni yapılan okulun inşaatında çalışan işçilerin müteahhit firmadan maaşlarını alamayıp soluğu Valilik binası önünde almasıyla gün yüzüne çıkan skandal henüz iddia aşamasında.

İddialarının gerçekliği konusunda oldukça ısrarlı görünen öfkeli grup, küçük bir araştırma sonucu iddialarının gerçek olduğunun ortaya çıkacağını vurguluyorlar.

O.S'den 3 aydır paralarını alamadıklarını ileri süren işçiler, inşaat halindeki okul binasında çürük demirlerin izin çıkmadığı halde kullanıldığını söylüyorlar.

Bayram öncesi paralarını alamadıkları için köşeye sıkıştıklarını anlatan işçilerin iddiaları bununla da sınırlı değil. O.S’nin birçok kamu binasının yapımında da yer aldığını belirten işçiler, yapımı devam eden bu okul binasının incelenmesi durumunda bir çok usulsüzlükle karşılaşılacağını iddia ediyorlar.

Haber Aktüel objektiflerine poz vermekten de çekinmeyen işçiler, mağduriyetlerinin giderilmesi ve okulun inşaatında uygulanan usulsüzlüğün son bulması için Osmaniye Valisi Zübeyir Kemelek'ten yardım istiyorlar.

O.S'ye telefonlarını kapalı tuttuğu için ulaşılamadığını ifade eden grup, müteahhit hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundukları bildirdiler.

www.haberaktuel.com

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious