Okula gidiyordu ama...

  • Giriş : 18.09.2006 / 00:00:00

Adana'da Makimsan İlköğretim Okulu 4. Sınıf öğrencisi Hatice Alagöz, 2006-2007 Eğitim ve Öğretim yılının başladığı ilk gün aldığı kaza kurşunu nedeniyle okuluna gidemedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dün, nedeni henüz belli olmayan bir nedenden dolayı 2 grup arasında çıkan silahlı ve bıçaklı kavgada 11 yaşındaki kız çocuğu kaza kurşunuyla yaralandı.

Arkadaşları okulda gülüp eğlenirken onların aksine ilk günü hastanede geçiren küçük Hatice, olayın şokunu atlatmaya çalışıyor. Derslerinin hepsinin pekiyi olduğu küçük Hatice, kaburgasından aldığı kaza kurşunun geçtiği yeri halen taş değdiğini zannediyor.

Seyhan Başkent Hastanesi Çocuk Servisi'nde tedavisi yapılan küçük kızın annesi Kadriye Alagöz (38), olayın meydana geldiği sırada kızıyla birlikte bir düğüne gitmek için hazırlık yapıyordu.

Anne Alagöz olayı şöyle anlattı; "Elinden tuttuğum kızımla birlikte düğüne gidiyorduk. 2 grup arasında çıkan bıçaklı ve silahlı kavganın olduğu yerden geçerken durmak zorunda kaldık. Bu sırada kızım 'anne belime taş değdi' diyerek acıyla yere yığıldı. Bende kızımın gösterdiği yere baktım ki kurşun sıyırıp gitmiş. Çevredeki vatandaşların yardımıyla hastaneye kaldırdık. Arkadaşları bugün okula başlarken, kızım ilk gününü hastanede geçirdi. Kızımda bizler de çok üzüldük. Artık düğünlerde sıkılan manganda kurşunlarının son bulmasını isterken, şimdi kavgalarda da maganda kurşunlarına masum vatandaşlar kazayla hedef olabiliyor"

Alagöz ailesinin 4 çocuğundan en küçüğü olan Hatice, hasta yatağından arkadaşlarını özlediğini ve okulun ilk gününde onlarla birlikte olmanın hayalini kurduğunu anlattı.

Yaralandığını ve hastaneye yatırılmasından henüz arkadaşlarının ve öğretmenin haberi olmadığını ifade eden küçük Hatice, iyileşir iyileşmez okuldaki arkadaşlarının yanına gitmeyi düşündüğünü söyledi.

İnşaat işçisi baba Hilmi Alagöz, kızının maganda kurşunu değil de serseri bir kurşuna hedef olduğunu belirterek tepkisini dile getirdi.

Doktorun Hatice'ye 10 günlük rapor verdiğini bildiren Hilmi Alagöz, "Allah'a şükür kurşun sıyırıp gitmiş. Çok önemli birşey yok ama, polisini bunlara bir çözüm bulması gerektiğine inanıyorum. Okulların başladığı ilk günde kızımın bu sevinci yaşayamaması hepimizi üzdü" dedi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

Hatice Alagöz, dün Kiremithane Mahallesi, Sarıçam Deresi civarında kimliği tespit edilemeyen kişiler arasında bıçaklı ve silahlı kavgada kaza kurşunuyla yaralanmıştı.

Akrabasının düğünü için annesiyle birlikte kuaföre giderken kaza kurşunuyla yaralanan Hatice Alagöz, Seyhan Başkent Hastanesi'nde tedavi altına alındı

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious