Okulda Hepatit A alarmı!

Okulda Hepatit A alarmı! .19267
  • Giriş : 13.11.2008 / 17:54:00

Gümüşhane'nin Kelkit ilçesine bağlı Deredolu beldesindeki bir ilköğretim okulunda öğrenim gören 23 öğrenci, Hepatit A teşhisiyle tedavi altına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kelkit Kaymakamı Ayhan Işık, ilköğretimokulunda öğrenim gören 23 öğrenci ile okul çevresindeki binalarda yaşayan birkaç vatandaşta Hepatit A hastalığı teşhis edildiğini, bu kişilere, Kelkit Devlet Hastanesinde gerekli müdahalenin yapıldığını söyledi.

Işık, hastalığa neden olan mikrobun, okulun yakınında bulunan fosseptikçukurdan öğrencilere bulaşabileceği şüphesinin bulunduğunu belirterek, "Fosseptik çukuru kapatılarak kireçle dezenfekte edildi. Hastalığın diğer öğrencilerimize bulaşmaması için okulda gerekli tüm temizlik yapıldı. İlavetemizlik malzemeleri gönderildi" dedi.Hepatit A teşhisi yapılan öğrencilerin tedavilerinin sürdüğünü ifade edenIşık, şunları söyledi:

"Hastalık tespit edilen öğrenciler tedavisi tamamlanıncaya kadar izinli sayılacaklar. Sağlık Grup Başkanlığı ve hastanemiz yetkilileri ile gerekli görüşmeler yapıldı. Okulu tatil etme diye bir durum söz konusu değil. Sadece hastalık tespit edilen öğrencilerimiz izinli sayılacak. Bu kararı da hastalığı diğer çocuklarımıza bulaştırmamaları açısından almış bulunuyoruz. Hastalığın yayılması söz konusu değil."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*