Okulda kimyasal paniği

Okulda kimyasal paniği.14346
  • Giriş : 31.10.2008 / 15:46:00

Okul laboratuarında içi kimyasal madde dolu bir şişe kırıldı. Binayı saran ağır kokudan rahatsız olan öğrenciler pencerelere çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Beşiktaş Yıldız Mahallesi'nde bulunan Burak Reis İlköğretim Okulu'nda kimya laboratuarında işçiler tarafından boya yapıldığı sırada yanlışlıkla bir şişe yere düşerek kırıldı. İçerisinde bir tür asit olan Amonyum Hidroksit bulunduğu öğrenilen şişe kırıldıktan sonra çevreye çok ağır bir koku yayıldı. Kokunun öğrencileri etkileyebileceğini düşünen idareciler hemen laboratuarın kapısını kapatıp itfaiyeyi çağırdı. Olay yerine gelen ilk itfaiye ekibi yere saçılan maddeye müdahale etmek için itfaiyenin Kimyasal Madde Aracını istedi. Okul öğrenciler arasında panik olmaması için boşaltılmadı.

Öğrenciler derslerine devam ederken, itfaiye ekibi ellerinde tüplerle okula girdi. İtfaiye erleri laboratuarda zemine dökülen kimyasal maddeyi ellerindeki malzemeyle seyreltti. Seyreltilen madde daha sonra temizlenirken, laboratuarda havalandırıldı. Çalışmanın ardından itfaiye ekibi normale döndü. Konuyla ilgili okul yöneticileri kameralara konuşmak istemedi. Okulun güvenlik görevlileri gazetecileri saldırarak çekim yapılmasını engellemeye çalıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*