Okulda mahsur kaldı

  • Giriş : 04.10.2006 / 00:00:00

Antakya'da bir ilköğretim okulu öğrencisi akşam son ders zilinde okulda unutulunca bir saat mahsur kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Antakya Ayşe Fitnat Hanım İlköğretim Okulu üçüncü sınıf öğrencisi Büşra Yakaç akşam son ders zili çalmasının ardından önce tuvalete gitti. Ardından sınıftaki beslenme çantasını almak için sınıfına çıktı. Bu sırada okul idarecisi, öğretmenleri ve hizmetlisi ise iftar saatinin yaklaşmasından dolayı son kontrollerini yaparken küçük Büşra'yı fark edemedi.

9 yaşındaki Büşra Yakaç'ın sınıfta çantasını aldığı sırada okulun hizmetlisi de sınıflarda öğrenci kalmadığı gerekçesi ile binanın dış kapıların kilitleyip iftara yetişmek için evine hızla gitti.

Küçük Büşra, okulun dış kapısına geldiği sırada kapıların kilitli olduğunu fark etti. Korkup ağlayarak okulun ikinci katındaki pencereden çevrede geçenlere seslenen Büşra Yakaç, yardım istedi.

Ailesi de kızlarını merak edip polisi aradığı sırada Küçük Büşra'nın okulda mahsur kaldığı ortaya çıktı. Polis, okul idarecilerine telefonla ulaşarak durumu bildirdi. Küçük Büşra'nın kurtarılması için okulun hizmetlisi Nevzat Aydoğan'a ulaşıldı.

İftar sofrasından kalkıp okula tekrar gelen Aydoğan, binanın dış kapılarını açarak küçük Büşra'yı mahsur kaldığı yerden kurtardı.

Ailesine teslim edilen küçük Büşra'nın tedirginliği ve ürkekliği dikkat çekti. Üçüncü sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Büşra Yakaç, "Tuvaletten sonra beslenme çantamı almak için sınıfa gitmiştim. Bu sırada beni içerde unuttular. Kapıları üzerime kilitlenince mahsur kaldım. Biraz da korktum." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious