Okulda musluk hırsızlığı veliye yaradı

Okulda musluk hırsızlığı veliye yaradı.12905
  • Giriş : 25.02.2008 / 16:39:00

Gaziantep’in Nizip İlçesi’nde bir ilköğretim okulu, musluk hırsızlarıyla başedemeyince güvenlik kamerası taktırdı. Kamera görüntülerini internetten çocuklarını takip etmek isteyen veliler izleyebiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

GAZİANTEP’in Nizip İlçesi’nde bir ilköğretim okulunun bahçesinde bulunan musluklar çalınınca, okul yönetimi muslukların olduğu bölgeyi kamerayla takibe aldı.

İlçe merkezindeki bin 200 öğrencinin eğitim gördüğü Atatürk İlköğretim Okulu’nun bahçesindeki öğrencilerin su içtikleri musluklar 2 yıl içinde 4 defa çalındı. Okul yönetimi, hırsızları yakalatmak için muslukların bulunduğu alanı kamerayla takibe aldı.

Okulu Müdürü Mehmet Öztürk, okulda daha önce yaşanan hırsızlık olaylarına karşı 4 ayrı noktaya kamera yerleştirdiklerini söyledi. 4 defa çalınan muslukların bulunduğu bölümü ise ayrı bir kamerayla izlediklerini kaydeden Öztürk, “Böylece hem okulun güvenliğini sağlayacağız hem de hırsızlığı önleyeceğiz” dedi.

Velilerin de çocuklarını internet yoluyla izleyebilmesi için www.nizipataturkilkogretim.k12.tr sitesinden yakında canlı yanına başlayacaklarını da ifade eden Öztürk, okul aile birliği ve okul yönetimi ile birlikte alınan karar gereği kameraların gece-gündüz kayıt altında olacağını da sözlerin ekledi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious