Okulda Öcalan'lı resme soruşturma

  • Giriş : 27.02.2007 / 00:00:00

İzmir'de bir lise öğrencisi, “şiddet” konulu resim ödevinde terör örgütü elebaşının fotoğrafını da yapıştırarak PKK'yı anlattığı öne sürülen resim yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Alınan bilgiye göre, Buca ilçesinde bir lisede resim öğretmenliği yapan N.K, lise 2. sınıf öğrencilerden “şiddet” konulu resim yapmalarını istedi.

Öğrencilerden A.G, gazeteden kestiği terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın fotoğrafını da yapıştırarak, terör örgütü PKK'yı övdüğü iddia edilen resim yaparak okula getirdi. Sınıftaki başka bir öğrencinin durumu okul yönetimine bildirmesi üzerine, resim öğretmeni N.K'nin, A.G'nin yaptığı resme 10 üzerinden 9 puan verdiği ortaya çıktı.

Okul yönetiminin konuyu Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirmesi üzerine, öğretmen N.K. ve öğrenci A.G. hakkında soruşturma başlatıldı.

Buca İlçe Milli Eğitim Müdürü Celal Yıldız, resimle ilgili kendilerine ulaşan bilginin ardından soruşturma başlattıklarını, soruşturma sonucunda konunun netleşeceğini söyledi. Yıldız, resim öğretmeni N.K'nin başka bir liseye tayin edildiğini, ancak bu atamanın resim olayı ile ilgisi olmadığını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious