Okulda sarılık salgını

  • Giriş : 25.11.2006 / 00:00:00

Ordu merkeze bağlı Cumhuriyet Köyü İlköğretim Okulu'ndaki sağlık taraması sırasında sarılık şüphesi görülen 19 öğrencinin tedavisine Ordu Devlet Hastanesi'nde başlandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Önceki gün, söz konusu öğrenciler hastaneye gelmiş ancak çeşitli sebeplerle tedavilere yapılamamıştı. Olaya tepki gösteren veli ve öğrenciler Valiliğe gelerek burada Vali Vekili Fikret Çavuş ile görüşmüştü. ''Çocuklarının, yaşlarının küçük olduğu için başka hastaneye gitmeleri gerektiği ya da sosyal güvenceleri olmadığı'' gibi nedenlerle hastaneye kabul edilmediklerini belirten velilerin başvurusunu değerlendiren Vali Vekili Çavuş, yetkililerle görüşerek konuyu çözmüş ve çocukların hastaneye kabul edilmelerini sağlamıştı. Bu gelişme üzerine Ordu Devlet Hastanesine giden çocukların tedavilerine başlandı.

Öte yandan, bir öğrencinin daha sarılık şüphesiyle hastaneye sevk edildiğini, ancak ailesinin sosyal güvencesi olmadığı için hastaneye götürmediğini öğrenen Çavuş, yetkililere talimat verdi. Evinde yattığı bildirilen 7 yaşındaki M.K'nin alınması için bir ambulans ve sağlık görevlisi tahsis edildi.Vali Vekili Fikret Çavuş, sosyal güvencesi olmayanların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı fonundan sağlanan destekle tedavilerinin yapılacağını bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious