Okullar, şiddetin önüne sosyal aktiviteler ile geçiyor

  • Giriş : 01.06.2006 / 00:00:00

Erzincan Sabahat Hanım Lisesi, üç yıldır geleneksel olarak gerçekleştirdiği sosyal ve kültürel etkinliklerle okullardaki şiddetin önüne geçerek, öğrenciler arasında kaynaşmayı sağlıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sosyal etkinlikler çerçevesinde okul idaresi tarafından düzenlenen Futbol turnuvasının final maçı çekişmeye sahne olurken, turnuva düzenlenen kupa töreni ile son buldu.

Okul tarafından yıl içerisinde sınıflar arası münazara, şiir, resim ve daha bir çok etkinlikte düzenlenen yarışmalarda dereceye giren sınıflar bir bir ödüllendirildi. Etkinliklerin sonuncusu olan Futbol turnuvasının final maçı, okul bahçesinde yüzlerce öğrencinin ve okul idarecilerinin tezahüratları arasında 11 YB ile 10 YB sınıfları arasında oynandı. Rakipler 90 dakikada gol bulamazken, maçın sonucu uzatmalara kaldı. Uzatmalarda da gol bulamayan iki takım penaltı atışları ile şampiyonu belirledi. Rakibine karşı penaltılarda 5- 4 üstünlük sağlayan 11 YB sınıfı şampiyon oldu. Şampiyon olan takım rakip futbolcuları tek tek tebrik etti. Karşılaşma sonrası kupalarını alan 11 YB sınıfı, okul bahçesinde sevinçlerini tüm okul öğrencileri ile paylaştı.

Turnuva sonrası konuşan Okul Müdürü Aydın Çakmak, "Okullarda güzel şeyler oluyor. Sabahat Hanım Lisesi olarak öğretmenimizle, öğrencimizle, personelimizle biz en iyisini yapıyoruz. Okullarda şiddetin önüne geçilmesi için bu tip aktiviteler ile hem okulu sevindiriyoruz, hemde öğrenclier arasında kaynaşmayı sağlıyoruz." açıklamasında bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious