Okullar haftasonu da açık olsun

  • Giriş : 20.05.2006 / 00:00:00

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, okulların hafta sonları da açık olmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bakan Çelik, Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı Orhaniye köyünde İnci Narin İlköğretim Okulu'nun bilgisayar sınıfını açtı. Beraberinde Milli Eğitim eski bakanlarından Metin Emiroğlu ve iş adamı Halit Narin ile birlikte Orhaniye'ye giden Çelik, burada yaptığı konuşmada, iş dünyasının okullara bugüne kadar 20 bin bilgisayar verdiğini, 20 bin bilgisayarın da yolda olduğunu söyledi.

Bazı okullarda bilgisayar sistemi kurulmasına rağmen öğretmenlerin ve müdürlerin kullanmadığını belirten Çelik, "Okullardaki bilgisayarı kullanmak için bakanlıktan yazı bekleyen müdürler var. Bilgisayarların üstünü dantelle örtenler var. Bu ve benzer sebeplerden birçok okulda bilgisayarlar hiç kullanılmadan demode oluyor." diye konuştu.

Okullardaki bilgisayarlardan bütün çocukların faydalanmasını isteyen Hüseyin Çelik, "Bilgisayarlardan çocuklar hafta sonu da faydalansın. İnternet kafelere gideceklerine okuldaki bilgisayarları kullansınlar. Sadece çocuklar değil, hafta sonu köylüler de okula giderek bilgisayar kullansın." dedi.

Bakan Hüseyin Çelik, daha sonra İnci Narin İlköğretim Okulu'ndaki Sadık Oğuz Bilgisayar Sınıfı'nın açılışını yaptı. Burada öğrencilerle sohbet eden Çelik, www.huseyincelik.com adresine girmelerini istedi. Açılış öncesi halk oyunları ekibini de seyreden Çelik, güneş altında kendisini bekleyen çocukları görünce, "Gölgeye geçin. Sıcakta beklemeyin." diyerek öğrencileri sıcaktan kurtardı. Köylülerin de güneşte kalmasını istemeyen ve gölgeye oturtan Çelik'e, Narin'in yanısıra Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu ve İSO Yönetim Kurulu Başkanı Tanıl Küçük de eşlik etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious