Okullar tatil olacak mı?

Okullar tatil olacak mı?.8409
  • Giriş : 16.02.2008 / 19:14:00

Lapa lapa yağan kar pazartesi günü okullar tatil olacak mı sorusu akla geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Karın tadını çıkartan bazı vatandaşlar meteorolojinin kar yağacağı bilgisini vermesi üzerine İstanbul'a geldiklerini söyledi. Yerli ve yabancı turistler, karla birlikte eşsiz bir güzelliğe bürünen Sultanahmet Camii ile Ayasofya Müzesi önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kar yağışı balık tutkunlarının olta atmasına da engel olmadı. Haliç Köprüsü'nden oltalarını sallayan balıkçılar, hiçbir şeyin kendilerini bu balık tutmaktan mahrum edemeyeceğini kaydetti.

İstanbul'da bu sabah başlayan yoğun kar yağışından sonra yine Pazartesi günü okullar tatil olacak mı sorusu akla geldi.

İstanbul Valiliği ve Meteorologlarla raporları saat saat inceleyen İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, son kararın Vali Güler tarafından açıklanacağını söyledi.

İstanbul Valisi Muammer Güler, en son kararı yarın akşam saatlerinde açıklayacak.

Etkisini artıran kar yağışı Atatürk Havalimanı'ndaki uçak seferlerinde şu saate kadar gecikme ya da iptallere neden olmadı.

Kar yağışının saat 18.00'den sonra etkisini iyice artıracağı, rüzgarla birlikte tipiye dönüşebileceği bildirildi.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) yetkilileri, apron ve pistlerin hava trafiği için müsait olduğunu ifade ederek, komple kar temizleme araçları ile buzlanmaya karşı uçakları kimyasal madde ile yıkayan araçlar ve personelin her türlü olumsuzluğa karşı tam gün hazır vaziyette bekletildiğini kaydetti. Bu arada, Atatürk Havalimanı iç ve dış hat seferlerinde hiçbir iptalin olmaması da dikkat çekti.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü Analiz Merkezi'nden alınan bilgiye göre, kar yağışının akşam saatlerinden itibaren şiddetini artıracağı, rüzgarın da etkisiyle tipiye dönüşebileceği ifade edildi. Yarın gün boyu sürecek kar yağışının pazartesiden itibaren sadece Anadolu yakasında görüleceği kaydedildi. Yetkililer, tipi nedeniyle kar kalınlığının da zemin şartlarına göre değişebileceğine işaret etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious