Okullar yeni yöntemle gelir peşinde'

  • Giriş : 04.07.2006 / 00:00:00

Tek tek kapı çalma yerine okullar ihtiyaçları için gelir getiren faaliyetler içerisine giriyor. Bazı okullar bugünlerde bahçelerini düğünlere kiralayarak gelir elde ederken, bazı okullarda halı saha yaptırma yoluna gidiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Osmaniye Endüstri Meslek Lisesi (EML) kendisine ait çim sahayı kaldırarak, yerine gelir amaçlı yeni halı saha tesisi yaptı. Okul Aile Birliği ile Okul İdaresi'nin ortaklaşa yaptırdığı halı saha tesisinin açılışı sade bir törenle gerçekleştirildi.

Okul Aile Birliği Başkanı Ali Karapür, halı sahayı okullarına maddi gelir sağlamak amacıyla yaptıklarını söyledi. Artık ihtiyaçları için kapı kapı dolaşmayacaklarını kendi ihtiyaçlarını kendilerinin göreceğini belirten Karapür, "Okul aile birliği olarak başka planlarımız da var. Özellikle dışarıdan yani uzak yerlerden okulumuza gelen öğrencilerimiz barındırma ve yemek ihtiyaçlarını sağlama yollarını araştıracağız" şeklinde konuştu.

Halı Saha Tesisi'nin 76 bin YTL.'ye mal olduğunu belirten Karapür, "Bu tesisimizden ayda 5-6 bin YTL gelir bekliyoruz. Amacımız bu tesis gibi daha birçok hizmetlere imza atmaktır. Bunu başarmak için var gücümüzle mücadelemizi sürdüreceğiz" dedi.

Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ayan, tesisisin güzel bir hizmet olduğunu belirterek asıl önemli olanın bundan sonra mahalle halkı tarafından bu tesisin korunması olduğunu kaydetti.

Daha sonra Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ayan ile AK Parti İl Başkanı Ali Binboğa, halı sahanın açılışını yaptı. Halı sahanın hizmete girmesi nedeniyle öğretmenlerden oluşan takım ile basın mensuplarından oluşan takım arasında Futbol müsabakası gerçekleşti. Müsabakayı öğretmenler 7-3 kazandı.

Törene, müdür yardımcıları Musa Şahin ve Halil İbrahim Kahraman, Sumbas Milli Eğitim Müdürü A. Kadir Şahin, Kültür ve Turizm İl Müdürü Ahmet Tabur, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, AK Parti İl Başkanı Ali Binboğa ve yönetim kurulu üyeleri, Futbol İl Temsilcisi Nedim Ünlü, İl Hakem Kurulu Başkanı Suat Önal, Aktif Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ali Celal Kaymak ile çok sayıda okul müdürleri katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious