Okullara ilk kar tatili haberi Konya'dan

Okullara ilk kar tatili haberi Konya'dan.10744
  • Giriş : 24.12.2008 / 12:13:00

Kar yağışı nedeniyle Konya'nın bazı ilçelerine bağlı yerleşim birimlerinde ilk ve orta dereceli okullar bir gün süreyle tatil edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, Konya ve çevresinde dün başlayan kar yağışı, yer yer etkisini sürdürüyor. Yüksek kesimlerde bulunan yerleşim birimlerindeki yağış ise yaşamı olumsuz etkiliyor.

Konya'yı Aksaray, Ankara, Afyonkarahisar gibi illere bağlayan çevre yollarının bazı bölümlerinde gizli buzlanma olduğu, araç sürücülerinin dikkatli olmaları gerektiği bildirildi.

Konya-Antalya kara yolu Alacabel mevkisinde ise kar yağışının aralıklarla devam ettiği, araçların zincirsiz geçişine izin verilmediği belirtildi.

Kar yağışının etkisini artırarak sürdürdüğü Ahırlı ilçesinde ise bağlı köy yollarında ulaşımın güçlükle sağlanması, kent merkezinde görüşün düşmesi nedeniyle ilçe genelinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.

Bozkır ilçesinde de yaklaşık 3 saattir elektriklerin kesik olduğu öğrenildi. İlçeye bağlı belde ve köylerdeki ilk ve orta dereceli okullar bir gün tatil edildi. Merkezdeki okullarda ise eğitim devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*