Okullara ve ibadethanelere temizlik

Okullara ve ibadethanelere temizlik.12285
  • Giriş : 24.06.2009 / 16:39:00

Bakırköy Belediyesi, yaklaşık bir buçuk aydır sürdürdüğü çalışma ile cami, kilise, cem evi ve okulları steril hale getiriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Temizlik İşleri Müdürlüğü görevlileri, camilerin iç ve dış mekanlarında çok kapsamlı bir temizlik çalışması yaptıklarını ve yaklaşık 20 gün içinde tüm ibadethanelerin temizlik çalışmalarının tamamlanacağını belirttiler.

Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen, tüm ibadethanelerin düzenli olarak temizlik çalışmalarının sürdürüleceğini belirterek “Biliyorsunuz ki İstanbul'un tüm dünyaya açılan kapısı olan Atatürk Havalimanı Bakırköy sınırları içerisinde. Ayrıca Bakırköy günde yaklaşık iki milyon kişinin vakit geçirdiği bir merkez konumunda. Bu nedenle Türkiye'nin içinde ve dışında gerçekleşen tüm sağlık ile ilgili sorunlarda Bakırköylüler olarak birebir tehdit altındayız. Biz deprem gerçeğini kabul edip buna göre çalışmalar yaptığımız gibi, salgın hastalıklar konusunda da elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. İnsanların zorunlu olarak birbirleriyle temas içerisinde bulundukları toplu kullanım alanlarının daha sağlıklı hale getirilmesi gerektiğini düşündük ve bunun için hiçbir fark gözetmeden ibadethaneler ile okullarımızı steril hale getirmek amacıyla çalışmalarımıza başladık. Özellikle halılar profesyonel bir ekiple ve uygun malzemeler kullanılmadan temizlendiğinde sağlık açısından büyük tehlikeler yarattığı için işe ilk olarak camilerle başladık. Şu anda camilerde sürdürdüğümüz bu çalışmayı Bakırköylü yurttaşlarımızın ibadetlerine mani olmamak adına yatsı namazı ile sabah namazı arasında kalan sürede gerçekleştiriyoruz. Daha sonra kilise, cem evi ve okullarımızı da temizleyerek çalışmamızın ilk ayağını bitireceğiz. Bu çalışmayı sınırlarımızda bulunan her ibadethane ve okula senede üç kere tekrarlamayı planlıyoruz” şeklinde konuştu.

HABERTÜRK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*