Okulların tatil edildiği İller...

Okulların tatil edildiği İller....10589
  • Giriş : 30.12.2008 / 20:35:00
  • Güncelleme : 30.12.2008 / 20:35:35

Yurtta kar yaşamı olumsuz etkiliyor. Bazı yerlerde okullar tatil edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

IĞDIR'DA EĞİTİME KAR ENGELİ

Yoğun kar yağışı nedeniyle Iğdır'ın merkeze bağlı köyleri ile Aralık ve Karakoyunlu ilçelerinde eğitime ara verildi.

Iğdır Valiliğinden yapılan açıklamada, etkili kar yağışı nedeniyle Iğdır merkeze bağlı köyler, Aralık ve Karakoyunlu ilçeleri ile bu ilçeler ve Tuzluca ilçesine bağlı köylerde ilköğretim ve liselerde eğitime yarın ara verildiği belirtildi.

ERZURUM'UN AŞKALE İLÇESİNDEKİ OKULLAR BUGÜN, Trabzon'UN HAYRAT İLÇESİNDEKİ OKULLAR BUGÜN VE YARIN TATİL EDİLDİ

Öte yandan, Trabzon'un Hayrat ilçesindeki okullar kar nedeniyle bugün ve yarın tatil edildi.

Erzurum'un Aşkale ilçesinde eğitime bir gün ara verildi. Aşkale Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçe merkezi ve Kandilli beldesindeki okullarda eğitime bir gün ara verildiği, ilköğretim ve liselerde eğitime yarın devam edilmesinin planlandığı kaydedildi.

BANDIRMA-YENİKAPI İLE BOSTANCI-ARMUTLU ARASINDAKİ BAZI HIZLI FERİBOT VE DENİZ OTOBÜSÜ SEFERLERİ, OLUMSUZ HAVA KOŞULLARI NEDENİYLE İPTAL EDİLDİ

İstanbul Deniz Otobüsleri A.Ş'nin (İDO), Bandırma-Yenikapı ile Bostancı-Armutlu arasındaki bazı hızlı feribot ve deniz otobüsü seferleri, olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi.

İDO'nun internet sitesinde yer alan açıklamada, elverişsiz deniz ve hava koşulları nedeniyle iptal edilen dış hat seferleri şöyle belirtildi:

''Saat 18.15 Bostancı-Yenikapı-Armutlu Deniz Otobüsü, 18.30 Yenikapı-Bandırma Deniz Otobüsü, 20.30 Bandırma-Yenikapı Hızlı Feribot.''

KAR NEDENİYLE YURDUN ÇEŞİTLİ YERLERİNDE BİN 669 KÖY YOLUNDA ULAŞIM SAĞLANAMIYOR

Yurtta soğuk hava ve kar, yaşamı olumsuz etkiliyor.

Kar ve tipi nedeniyle Ağrı'da 345, Bitlis 264, Trabzon'da 203, Giresun'da 171, Rize'de 123, Balıkesir ve Gümüşhane'de 115'er, Düzce'de 101, Siirt'te 90, Konya'da 66, Sakarya'da 50 ve Artvin'de 26 olmak üzere toplam bin 669 köy yolunun ulaşıma kapandığı bildirildi.

Balıkesir'de dün akşam saatlerinde başlayan ve sabaha kadar aralıklarla devam eden kar sonucu, merkeze bağlı 10 köy ile ilçelerden Gönen'de 4, Dursunbey'de 28, Kepsut'ta 14, Savaştepe'de 12, Balya'da 2, Sındırgı'da 25 ve Susurluk'ta 20 köy yolu ulaşıma kapandı.

Yetkililer, Susurluk, Gönen ve Kepsut'ta şiddetli rüzgarın enerji nakil hatlarında meydana getirdiği arıza nedeniyle 16 köye elektrik verilemediğini belirtti.

Şehirlerarası yollarda ulaşımın aksamadan sürdürüldüğü, karla mücadele ekiplerinin yol açma çalışmalarının devam ettiği bildirildi.

-KONYA-

Konya'da kar nedeniyle dün kapanan 90 köy yolundan 24'ü açıldı. Altınekin, Cihanbeyli, Çumra, Derbent, Doğanhisar, Emirgazi, Ereğli, Halkapınar, Karapınar, Kulu ve Yunak ilçelerinde 66 köy yolunun açılmasına yönelik çalışmalar sürdürülüyor.

İl Özel İdaresine bağlı 14 ekip, 14 greyder, 4 bıçaklı kar aracı ve 10 akaryakıt kamyonuyla yolların açılmasına çalışıyor.

-DOĞU KARADENİZ-

Doğu Karadeniz'de etkili kar nedeniyle Trabzon'da 203, Giresun'da 171, Rize'de 123, Gümüşhane'de 115 ve Artvin'de 26 olmak üzere toplam 638 köyle ulaşım sağlanamıyor. Ekipler, yolların ulaşıma açılması için aralıksız çalışıyor.

-DOĞU ANADOLU-

Yoğun kar ve tipi nedeniyle Ağrı ve ilçelerinde 345 köy yolu ulaşıma kapandı.

Ağrı şehir merkezi ve Doğubayazıt ilçe merkezinde kar kalınlığı 20 santimetreye, yüksek kesimlerde 50 santimetreye ulaştı.

Ağrı İl Özel İdaresi Müdür Vekili Erol Abaylı, kar ve tipi nedeniyle Ağrı merkezde 100, Doğubayazıt'ta 11, Diyadin'de 41, Taşlıçay'da 37, Hamur'da 45, Tutak'ta 80, Patnos'ta 22 ve Eleşkirt'te 10 olmak üzere toplam 346 köy yolunun ulaşıma kapandığını söyledi.

Erol Abaylı, yılbaşına kadar kapanan yolların açılması için yoğun çalıştıklarını ancak tipi nedeniyle çalışmaların güçleştiğini belirtti.

Bitlis İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdür Vekili Nazmi Kızılban da il merkezi ve ilçelere bağlı 264 köy yolunun ulaşıma kapandığını söyledi.

İl Meteoroloji Müdürü Mehmet Elkatmış ise kent merkezinde 60 santimetreye ulaşan kar kalınlığının yüksek kesimlerde 80 santimetreyi geçtiğini, yağışın devam etmesinin beklendiğini belirtti.

-SAKARYA-

Sakarya'da da kar nedeniyle, Akyazı ilçesinde 6, Ferizli'de 2, Geyve'de 7, Hendek'te 12, Karasu'da 3, Kaynarca'da 2, Kocaali'de 8, Sapanca'da 3, Pamukova'da 4 ve Taraklı'da 3 olmak üzere toplam 50 köy yolu ulaşıma kapandı. Kapalı köy yollarının açılması için 15 greyder, 2 kar kamyonu, 6 yükleyici ve 42 personelle çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi.

-DÜZCE-

Düzce Valiliğinden yapılan açıklamada, ildeki 101 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğu bildirildi. Ekiplerin sabah saatlerinden itibaren 36 iş makinesiyle yolları açmaya çalıştığı belirtildi.

-SİİRT-

Siirt İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mahmut Kurtuluş, bazı ilçelerde karın aralıksız devam ettiğini belirterek, ''Bu nedenle kapalı köy sayısı sürekli değişiyor. Şu an itibarıyla 90 köy yolu kapalı. Kar yağışı durduğu takdirde akşam saatlerine kadar bütün köy ve mezra yollarını ulaşıma açmayı planlıyoruz'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*