Okulların yarın tatil edildiği il ve ilçeler

Okulların yarın tatil edildiği il ve ilçeler.16707
  • Giriş : 30.12.2008 / 18:00:00

Kar yağışı yurdun özellikle kuzey ve doğu bölgelerinde hayatı olumsuz etkiliyor...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

SAMSUN

Samsun'da bazı ilçelerde kar yağışı nedeniyle okullarda yarın eğitime ara verileceği bildirildi.

Edinilen bilgiye, bölgede devam eden olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle İl Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla bazı ilçelerde eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

Buna göre, Çarşamba ve Salıpazarı ilçe merkezleri ile bağlı köy okullarında, Bafra ve Havza ilçelerinde ise taşıma merkezi olan ilköğretim okulları ile köy okullarında eğitime yarın ara verilmesi kararlaştırıldı.

RİZE

Rize'de etkili kar yağışı nedeniyle ilköğretim ve liselerde eğitime yarın ara verilecek.

Rize Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulunun il genelinde kar yağışının devam etmesi dolayısıyla toplandığı belirtildi.

Kurulun, yarın il genelinde ilköğretim ve liselerde, dengi eğitim kurumlarında, dershaneler, rehabilitasyon merkezleri ve halk eğitim merkezlerinde eğitime ara verilmesini kararlaştırdığı bildirildi.

TRABZON

Trabzon merkez ile Van'ın Gevaş, Erciş ilçeleri ve Kastamonu'nun Küre ilçesinde, kar yağışı nedeniyle okullarda yarın eğitime ara verilecek.

Trabzon Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulu Toplantısı'nın Vali Nuri Okutan başkanlığında gerçekleştirildiği belirtildi.

Açıklamada, kurul tarafından il genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle ilçeler dahil, ilköğretim ve liselerde eğitime yarın ara verilmesinin kararlaştırıldığı kaydedildi.

VAN

Van Milli Eğitim Müdürlüğü Basın Bürosu tarafından yapılan açıklamada, Erciş ve Gevaş ilçelerinde eğitime 1 gün ara verildiği bildirildi.

Kastamonu'nun Küre ilçesinde de merkez dahil ilçeye bağlı 34 köydeki yatılı bölge okulları dışında kalan eğitim öğretim kurumlarında, kar yağışı nedeniyle yarın eğitime ara verildi.

SİNOP

Sinop merkez ile bağlı köylerde kar yağışı nedeniyle ilköğretim okulları ve liselerde yarın eğitim öğretime ara verildi.

Edinilen bilgiye, bölgede devam eden olumsuz hava koşulları nedeniyle toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu mevcut durumu değerlendirdi.

Kurul, il merkezi ve bağlı köylerdeki ilköğretim okulları, liseler ile özel eğitim kurumlarında eğitime yarın ara verilmesini kararlaştırdı.

IĞDIR

Yoğun kar yağışı nedeniyle Iğdır'ın merkeze bağlı köyleri ile Aralık ve Karakoyunlu ilçelerinde eğitime ara verildi.

Iğdır Valiliğinden yapılan açıklamada, etkili kar yağışı nedeniyle Iğdır merkeze bağlı köyler, Aralık ve Karakoyunlu ilçeleri ile bu ilçeler ve Tuzluca ilçesine bağlı köylerde ilköğretim ve liselerde eğitime yarın ara verildiği belirtildi.

ERZURUM

Öte yandan, Trabzon'un Hayrat ilçesindeki okullar kar nedeniyle bugün ve yarın tatil edildi.

Erzurum'un Aşkale ilçesinde eğitime bir gün ara verildi. Aşkale Kaymakamlığından yapılan açıklamada, ilçe merkezi ve Kandilli beldesindeki okullarda eğitime bir gün ara verildiği, ilköğretim ve liselerde eğitime yarın devam edilmesinin planlandığı kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*