Okullarından uzaklaştırılan öğrenciler

Okullarından uzaklaştırılan öğrenciler .13915
  • Giriş : 25.09.2007 / 02:10:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 00:08:32

Çeşitli sebeplerle okullarından atılan öğrenciler af çıkması için ellerinden geleni ardına koymuyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ÖZEL HABER - Maddi imkânsızlıklardan kaynaklanan devamsızlıktan ya da ders notlarının düşüklüğünden dolayı okullarından atılan lise ve üniversite öğrencilerinin 60. dönem hükümetten tek isteği var: AF

Sitemizin yeni yayın döneminde hizmet vermeye başlayan bölümü “Şikâyetim Var”a şikâyetlerini kaydeden öğrencilere bir dokunan bin ah işitiyor. İlk başta “hak ettikleri ceza” gibi görünen ancak özüne bakıldığında “sokaklara dökülen” gençlerin yeni bir afla hayata döndürülmesi gerektiğini düşünen psikologlar affın şart olduğunu dile getiriyor.

“Şikâyetim Var”a şikâyetlerini yazan okullarından uzaklaştırılan öğrenciler kendi tabirleriyle “devlet babaya” yalvarıyor. Devleti bölücü, yıkıcı sebeplerle okullarından atılmadıklarını vurgulayan öğrenciler yeni bir aftan oldukça umutlu.

ŞİKÂYETÇİLER ARASINDA BİR ANNE DE VAR!

Oğlunun Lise 1’de bir hastalık geçirdiğini ve bu hastalık nedeniyle oğlunun öğretmenlerinden tolerans istediğini iddia eden bir anne, anlayış göstermeyen öğretmenler nedeniyle çocuğunun sınıfta kaldığını söylüyor. İkinci senesinde de çocuğun 3 zayıfla karnesini aldığını kaydeden anne, çocuğuna tasdikname verildiğini ve okuldan atıldığını belirtiyor. “Af” istediğini belirten anne, çocuğu için “bir şans daha” istiyor.

Haber Aktüel’e konuşan psikolog Abdulvahit Sönmez, muhtelif sebeplerle okullarından uzaklaştırılan öğrencileri “patlamaya hazır bir bomba” gibi değerlendiriyor. Kaderine terk edilen öğrencilerin bir uçuruma sürüklendiğini dile getiren Sönmez, yeni bir af için yetkili mercilere “af çağrısında” bulunuyor.

HABER AKTÜEL

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious