Okulu soyup, öğretmenine aşk notu bıraktı

  • Giriş : 10.12.2006 / 00:00:00

Kastamonu'nun İnebolu ilçesinde 15 yaşındaki bir genç, mezun olduğu ilköğretim okulunda hırsızlık yapıp, öğretmenine “ilan-ı aşk” notu bıraktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İnebolu ilçesine bağlı Kabalar köyündeki ilköğretim okuluna gece sınıf penceresinin kilidini kırarak giren bir kişi, öğretmenler odasında masa üzerindeki bir kalem ile dolaptaki 10 YTL bozuk parayı aldı. Ana sınıfının kapısına kadın öğretmen H.D'ye hitaben, “Okuldayken sana aşık oldum” yazılı not yapıştıran kişi, daha sonra kaçtı. Okula geldiğinde notla karşılaşan öğretmen H.D, durumu okul idaresine ve jandarmaya bildirdi.

Okula girip hırsızlık yapan kişinin eski bir öğrenci olabileceği ihtimali üzerine önceki yıllara ait yazılı kağıtları incelendi.
Yapılan araştırmada Kabalar İlköğretim Okulundan geçen yıl mezun olan M.B'ye ait sınav kağıtlarındaki yazılar ile nottaki yazılar uygunluk gösterdi.

Kabalarsökü köyünde oturan M.B. gözaltına alındı. İfadesine başvurulan M.B'den yeni alınan el yazısı örnekleri de incelenmesi için kriminal polis laboratuvarına gönderildi. M.B. sevk edildiği adliyede, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious