Okur: Milli takımda ben de varım

  • Giriş : 14.06.2007 / 15:40:00

Utah Jazz'da forma giyen Mehmet Okur, kendisinin de milli takımda olacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ABD Profesyonel Basketbol Ligi (NBA) takımlarından Utah Jazz'da forma giyen Mehmet Okur, kendisinin de milli takımda olacağını söyledi.

Sezonun bitmesinin ardından Türkiye'ye dönen ve bir meyve suyu firmasıyla yaptığı reklam anlaşması nedeniyle düzenlenen basın toplantısına katılan Mehmet Okur, burada yaptığı açıklamada, Milli Takım olarak hedeflerinin her zaman başarı olduğunu belirterek, ''Biz de o güce sahibiz. Ben de milli takımda varım. Milli Takım oyuncusu olarak geliyoruz. Elimizden geleni yapacağı. Avrupa Şampiyonası'nda iyi yerlere geleceğiz. Milli takıma çağrıldığım her dönemden gurur duyuyorum'' dedi.

Mehmet, Utah Jazz ile 3 yıllık anlaşmasının bulunduğunu hatırlatarak, şunları söyledi:

''Bulunduğum yerden memnunum. Sözleşme dönemini tamamlamayı istiyorum. Kariyerimin en iyi sezonunu geçirdim. Normal sezon benim için çok iyi geçti. Play-off maçlarında fazla top kullanmadım. Ama savunmada elimden geleni yaptım. NBA'de San Antonio Spurs finali vermez. Fenerbahçe Ülker'in basketboldaki şampiyonluğu da güzel oldu.''

Başarılı oyuncu, Efes Pilsen'in genç oyuncusu Cenk Akyol'un da Atlanta Hawks ile antrenmanlara çıkması konusundaki soruyu ise ''Cenk'in çok çalışması gerekiyor. Son 2 senede Efes Pilsen'de fazla oynama şansı bulamadı. Avrupa'dan gelen oyuncular takımlarında uzun süreler alabiliyorlar. Cenk'in zamana ihtiyacı var. Gelecek dönemlerde oynayacaktır'' diye yanıtladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious