Okyanusta boğulduğu sanılan Koca Yusuf'un mezarı bulundu

Okyanusta boğulduğu sanılan Koca Yusuf'un mezarı bulundu.9997
  • Giriş : 30.12.2007 / 16:41:00

Atlas Okyanusu'nun derinliklerine gömüldüğü sanılan bedeninin, Asor adalarında gömülü olduğu iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Güreş Federasyonu'nun resmi internet sitesi www.tgf.gov.tr'de yer alan habere göre Şair Sunay Akın, Çınar Yayınlarından piyasaya çıkan ''Önce çocuklar ve kadınlar'' adlı kitabında, Koca Yusuf'u konu alan ''Okyanusa yenilen güreşçi'' adlı bir bölüme de yer verdi. Akın, tarihçi Murat Sertoğlu'nun 1964 yılında Amerika'da yayınlanan ''Wrestling'' adlı güreş dergisinde Koca Yusuf'un anlatıldığı sayfalarda ulaşarak kazayla ilgili bilinmeyenleri anlattı. Akın, kaza sonrasına ilişkin şunları anlattı:

''Gemi battıktan bir süre sonra oralardaki küçük adalara 20 ceset vurmuş. Cesetlerin kazaya uğrayan geminin yolcuları olduğu anlaşılmış. Cesetlerden biri pek heybetliymiş. Üzerindeki kılıktan hangi milletten olduğunu köy papazı bile anlayamamış. Yalnız belinin çok uzun bir kuşakla sarılı olduğu görülmüş. Bu ceset de diğerleriyle birlikte kilisenin mezarlığına defnedilmiş. Bu Koca Yusuf'tur" diye anlattı.

- KEMİKLERİ ALINSIN -

Konunun mutlaka araştırılması gerektiğini dile getiren Akın, ''Koca Yusuf'un kemikleri alınıp hak ettiği yere neden getirilmesin? Koca Yusuf'un sırtı, böylece hak ettiği yerde yere gelir'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious