Okyanus'tan servet çıktı!

Okyanus'tan servet çıktı!.19232
  • Giriş : 18.11.2008 / 17:59:00
  • Güncelleme : 18.11.2008 / 18:01:43

''Okyanus'' operasyonunda göz altına alınan Rektör Okudan'ın evinde 1 milyon YTL para çıktığı iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Konya'da yürütülen ''Okyanus'' operasyonunun üçüncü dalgasında ihaleye fesat karıştırdığı, rüşvet aldığı ve çıkar amaçlı suç örgütü yöneticisi olduğu iddiasıyla 33 kişiyle gözaltına alınan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Okudan'ın konutunda yapılan aramada yatak odasında bulunan döviz ve Türk parası olarak yaklaşık 1 milyon YTL'ye el konuldu. Rektör Okudan ve bazı zanlıların müvekkilleri olduğunu söyleyerek sorguya katılmak isteyen iki avukata, kendilerinin de 'şüpheli' olduğu ve haklarında işlem başlatıldığı söylenerek izin verilmedi.

Merkezi Konya'da bulunan ve 12 ilin doğal gaz dağıtımı şirketinen sahipleri arasında bulunan Okyanus Grubu'na yönelik olarak düzenlenen operasoynun üçüncü dalgası pazartesi günü saat 05.00'da 8 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Operasyonda, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Süleyman Okudan, Numune Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Rıza Sarıbabıçcı, Tıp Fakültesi Hastanesi Başmüdürü Atilla Çalışkan'ın da aralarında bulunduğu toplam 34 kişi gözaltına alındı.

Konya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi'nde sorgulanan zanlılar bu sabah saat 07.00'da Numune Hastanesi'ne getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi. Şubenin nezarethanesi yetmeyince bazı zanlıların Lalebahçe Semti'ndeki Terörle Mücadele Şubesi nezarethanesinde tutuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*