Olası bir operasyon şiddeti daha da tırmandırır

  • Giriş : 18.10.2007 / 09:57:00

Tezkere Meclis’ten geçti. Bölge halkı operasyonun hayatlarını tamamen değiştireceği görüşünde..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Meclis’teki tezkere oylamasını Şırnak’ın Cizre ilçesindeki kahvelerde vatandaşlarla izledik. Konuştuğumuz birçok Cizreli, tezkerenin Meclis’ten geçse bile operasyona dönüşmemesini umut ettiklerini, olası bir operasyonun bölgede şiddeti daha da tırmandıracağı görüşündeydi. İşte bazıları:

Tezkere ticareti bitirir

* Mehmet Kılcı (55- Serbest meslek): Habur’dan kamyonlarımız daha az geçecek ve ekonomi alt-üst olacak. Bölge insanı operasyonu istemiyor, eskisi gibi fabrikaların açılması bölgedeki şiddeti bitirecek en önemli adım olacak.

Teröre Doğu da ağlıyor

*Mehmet Sönmez (18-İşsiz): Ben işsizim. Önceden ayda 200 YTL’ye lokantada çalışıyordum. Küçük kardeşim okuyor, ağabeyimin dersane ücreti 1300 YTL. Teröre, Batı nasıl ağlıyorsa, Doğu da ağlıyor. Yapılacak operasyon daha çok şehit vermemiz ve daha çok kan akması demek.

Tezkere geçsin ama...

*Selim Sancar (47- Serbest meslek): Terör silahla bitmez, silah daha fazla gözyaşı ve acı demektir. Burada hem ekonomik hem sosyal bir sorun var.

İşi olmayan her yola gider

* Osman Duymak (45-Çiftçi): Her şey ekmek davasıdır, burada milletin istediği iştir. İşi olan işinin peşine düşer, işi olmayan da her yola girer. Tezkerenin çıkmasının faydası yok daha da zararımıza olur. Buranın halkı daha fazla sıkıntı çeker.

VATAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious