Olay adam Muzaffer Tekin, savcıyı askerlerle korkuttu

Olay adam Muzaffer Tekin, savcıyı askerlerle korkuttu.18133
  • Giriş : 05.10.2007 / 04:50:00

Tekirdağ Cezaevi'nde tutuklu bulunan emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin, savcıyı askerlerle korkuttu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tekirdağ Cezaevi'nde tutuklu bulunan emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin, soruşturmayı yürüten savcı Zekeriya Öz'e gönderdiği mektuplarda askerlerle olan ilişkilerini anlatıyor. Görevdeki üst düzey komutanları kendisinin yetiştirdiğini savunan Tekin, Kıbrıs'ta büyük işler yaptığını belirtiyor.

Ümraniye'de bir gecekonduda ele geçirilen patlayıcı maddelere ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin'in savcıya gün aşırı mektup gönderdiği ortaya çıktı. Tekirdağ F Tipi Cezaevi'nde bulunan Tekin, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'e gönderdiği mektuplarda kendisini övüyor. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında 'devletin gizli belgelerini ele geçirmek ve terör örgütüne üye olmak' suçlarından tutuklanan Tekin, mektuplarında şu an Türkiye'de en iyi yerlerde bulunan subayları kendisinin yetiştirdiğini ileri sürüyor. "Türkiye'de en çok madalya alan asker benim." diyen Tekin, savcıyı etkilemek için yazdığı belirtilen mektupları Acele Posta Servisi (APS) ile gönderiyor.

Büyük soruşturmaların ünlü zanlıları, cezaevinden savcılara sık sık mektup gönderiyor. En son Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink suikastının azmettiricisi olduğu iddia edilen Yasin Hayal'in savcıya gönderdiği mektuplar gündeme gelmişti. Soruşturmayı yürüten savcının koyu Fenerbahçe taraftarı olduğunu öğrenen Hayal, mektuplarını '100. yılında Fenerbahçe'ye başarılar' dilekleriyle bitiriyordu.

Yasin Hayal'den sonra 13 Haziran 2007'de Ümraniye'de bir gecekonduya yapılan baskında ele geçirilen 27 el bombası, TNT kalıpları ve fünyeler ile ilgili gözaltına alınan emekli Yüzbaşı Tekin de mektup gönderen ünlü zanlılar arasına katıldı. Tekin, savcıya gönderdiği onlarca mektuplarda 1974 Kıbrıs Harekatı'nda Kıbrıs'ta teğmen olarak görev yaptığı sırada gösterdiği başarıları anlatıyor. Türkiye'de kendisi kadar çok madalya sahibi asker olmadığını öne süren Tekin, 'disiplinsizlik' suçundan 1983 yılında Türk Silah Kuvvetleri'nden atılmasına neden olan 'Tuzla'daki bar baskını' olayı nedeni ile yargılandığı davadan da beraat ettiğini aktarıyor. Eşinin kendisinin cezaevinde olmasından duyduğu rahatsızlığı da dile getiren Tekin, Danıştay 2. Dairesi üyelerine yönelik silahlı saldırı olayıyla ilgili gözaltına alındığı sırada eşinin rahatsızlık geçirmesini bu duruma örnek gösteriyor.

Ümraniye'deki cephanelik evle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında emekli Astsubay Oktay Yıldırım, Mehmet Demirtaş, Ali Yiğit, emekli Yüzbaşı Muzaffer Tekin, emekli Astsubay Mahmut Öztürk, Kuvvai Milliye Derneği Genel Başkanı Bekir Öztürk, emekli Binbaşı Fikret Emek, emekli Yüzbaşı Gazi Güder, SESAR (Siyasi Ekonomik Sosyal Araştırmalar ve Strateji Geliştirme Merkezi) Başkanı İsmail Yıldız, Fuat E., Açık İstihbarat sitesi yazarlarından Ayşe Asuman Özdemir tutuklanarak cezaevine konuldu. Emekli Binbaşı Zekeriya Öztürk, Tuğrul D. ve Oğuz Evren K. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

ZAMAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious