Olay adam Ozan Arif, klibi soran gazeteciye sert çıktı

Olay adam Ozan Arif, klibi soran gazeteciye sert çıktı.13319
  • Giriş : 18.09.2007 / 22:13:00
  • Güncelleme : 18.09.2007 / 22:19:28

Olay yaratan şarkının yazarı Ozan Arif, klibi soran gazeteciye sert çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Ozan Arif'in besteleyip İsmail Türüt'ün seslendirdiği 'Plan yapmayın plan' parçasına soruşturma açıldı. Arif, bir TV kanalında Yeni Şafak gazetesi ile gazetenin yazarı Ali Bayramoğlu'nu hedef gösterdi: Orada bir yazar var. Artık özel mercek altına almak gerekiyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, türkücü İsmail Türüt'ün 'Plan yapmayın plan' adlı şarkısı ve bu şarkıya yapılan kliple ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında şarkının sözlerini yazan Ozan Arif ve şarkıyı seslendiren İsmail Türüt'ün ifadeleri alınacak. Soruşturma çift yönlü gerçekleştirilecek.

Ozan Arif'in konuyla ilgili özel bir TV kanalına yaptığı açıklamalar ise birtakım çevrelere hedef gösterir cinsten. Arif, ülkücülere yakınlığıyla bilinen Yeniçağ TV'ye verdiği demeçte, Yeni Şafak yazarlarından Ali Bayramoğlu'nu kastederek, “Artık özel mercek altına almamız gerekiyor” dedi.

OGÜN'E SAHİP ÇIKARIM

Ozan Arif, televizyon programındaki konuşmasında, gazeteci Hrant Dink'in katil zanlısı Ogün S'yi kast ederek, “Öcalan'a sahip çıkan varsa ona da sahip olan çıkacak. İlla beni oraya itiyorsanız ben sahip çıkıyorum derim” ifadelerini kullandı.

Ozan Arif, şarkıyı ve youtube.com'a konan klibi gündeme getiren Yenişafak gazetesine de “Size mi düştü lan” diye tepki gösterdi. Arif'in açıklamalarında göze çarpan diğer noktalar ise şöyle:

'ANLADIKLARI ŞEKİLDEN TEDİRGİN DEĞİLİM'

“Bunlar herhalde nedir bu gazetecinin (Hrant Dink'i kastediyor) önemi bilmiyorum ama bunun yıldönümünü böyle bir şeyle gündeme getirmek istediler. Bula bula da bizim bu şeyi buldular. Teşekkür de ederiz yani. Yenişafak'tan zaman zaman beni ararlar. Çok konuştuğumuz oldu. Çok yabancımız olan bir şey değil. Bakış açılarını biliriz. Vay anasını ya... Size mi düştü lan. Orada var bir-iki tane yazar. Herhalde bir ağababaları var, bir tane. Yani bilmiyorum hangi akla hizmet ediyor. Yani artık özel mercek altına almak gerekiyor herhalde. Şunu da açık söyleyeyim; bunların anladıkları şekilden de çok rahatsız, tedirgin değilim. Eğer bu şiir o kafalarda böyle bir şeyler uyandırıyorsa vallahi helal olsun. Şiir iyi vazife yapıyor demektir.”

İsmail Türüt ise “Şarkı sözlerini severek okudum, Ozan Arif'in eline bileğine sağlık. Bir kelimesinden bile rahatsız değilim” şeklinde açıklama yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious