Olay yerindeki korucu konuştu!

Olay yerindeki korucu konuştu!.15694
  • Giriş : 27.03.2009 / 16:05:00

Helikopterin enkazını bulan korucu, helikopterin parçalandığını ve Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterde bulunmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopterin enkazına ulaşıldı. Arama kurtarma ekiplerinden önce 17 kişiden oluşan köylüler helikopterin enkazını buldu.

Arama kurtarma timleri de enkazın bulunduğu noktaya doğru gidiyor. Şu anda kaza yerinde bulunan görgü tanıklarından birinin anlattığına göre helikopter parçalanmış vaziyette. Etrafta üç ceset var. Ancak Muhsin Yazıcıoğlu'nun da aralarında bulunduğu diğer üç kişiyle ilgili şimdilik bir iz yok.

Görgü tanığı olay yerinde hava şartlarının son derece kötü olduğunu, kendilerinin de donma tehlikesi geçirdiğini belirterek ateşle ısınmaya çalıştıklarını söyledi. Aynı kişi şu aa kadar arama kurtarma çalışmalarının yanlış yerde yapıldığını ifade etti.

DÖNGEL KÖYÜ MUHTARI: HELİKOPTERİN YANINDAYIZ

Kahramanmaraş'ın merkez Döngel köyü muhtarı Yılmaz Tilki, BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun da bulunduğu helikopterin enkazını bulduklarını, içinde donmuş 2 kişi olduğunu gördüklerini söyledi.

Muhtar Tilki, Kanal 24 televizyonuna yaptığı açıklamada, saat 06.30'dan itibaren 17 kişilik ekiple arama çalışmalarına katıldıklarını belirterek, ''Kızılöz Yaylası'nı geçip patikaya girdik. Arabadan inip yürümeye devam ettik. Helikopterin enkazını bulduk. Helikopterin düştüğü bölge açık bir alan'' dedi.

Kendisinin ve beraberindekilerin de donma tehlikesi geçirdiğini kaydeden Tilki, ''Şu an helikopterin yanındayız. Burası kimsenin arama yapmadığı bir yer. Çok açık bir bölge. Burayı nasıl akıl edememişler, şaşırdık. Parçaları 100-150 metrelik alanda dağınık vaziyette. Üzerinde kar var. Helikopterin içinde 2 kişi donmuş durumda, diğerlerini göremedim. İçeridekilerin birinin üzerinde takım elbise ve turuncu kaban var'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*