Olay yurtta 'Atatürk büstü' krizi

  • Giriş : 17.02.2007 / 00:00:00

33 kızın kayıp olduğu iddiaları ile gündeme gelen İstanbul Bahçelievler Atatürk Kız Yetiştirme Yurdu ile ilgili ‘Atatürk büstü krizi’ yaşandığı da ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Milletvekilleri duruma tepki gösterince yurt müdiresi, "yeni kaide yaptıracağız" dedi. Olayı doğrulayan CHP Afyon Milletvekili Halil Ünlütepe, yaptığı açıklamada, durumu İstanbul Valisi Muammer Gülere bildirdiğini, Vali Güler’in ilgileneceğini söylediğini aktardı. Yurdun kampus şeklinde olduğunu, büstü 0-6 yaş grubu bölümünde gördüklerini aktaran Ünlütepe, "Okul müdiresine sorduk. Niye kilitli odada diye. ‘Kaidesi eski. Yenisi yapılana kadar burada. Mermerden yapacağız’ dedi. Yurdun ismi Atatürk, ama Atatürk odada kilitli. Sosyal Hizmetler İl Müdürü’nü de aktardım" dedi.

DEFTERDE TESPİT ETTİK

Kızların kayıp olduğu iddialarını sorduklarını da belirten Ünlütepe, durumu yoklama defterinden tespit ettiğini söyledi.

Ünlütepe, ziyaretlerinden bir gün önce tacize uğradığı ve kürtaj geçirdiği iddia edilen bir kızın kaçtığını öğrendiklerini de anlattı.

Ünlütepe, yurtta kütüphane ve spor salonunun kilitli olduğunu da söyleyerek tepki gösterdi.

0-6 yaş grubu bölümünde özürlü ve bakıma muhtaç çocukların kaldığını ancak 1 pratisyen hekimin bulunduğun işaret eden Ünlütepe, bu çocuklar için uzman hekim gerektiğini belirterek "İstanbul gibi bir yerde uzman doktor bulunmalı" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious