'Olayda ölü yok. 1 polis ağır yaralandı!'

  • Giriş : 15.05.2006 / 00:00:00

İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Gaziosmanpaşa'daki silahlı saldırı ve saldırganların yakalanması olayında 1'i ağır 3 polis memurunun yaralandığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Celalettin Cerrah, çatışmanın yaşandığı yere gelerek olayla ilgili bilgi aldı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Cerrah, "Ekiplerimiz şüphe üzerine bir aracı durdurmak istediği sırada araçta bulunan iki kişi arkadaşlarımıza ateş açmış. Bir polis arakadaşımız başından, diğeri de ayağından yaralandı. Daha sonra ekiplerimiz şahısların kaçabileceği yöne doğru yolları kapattı. Kıstırıldıkları yerde çatışmanın ardından iki saldırgan yaralı olarak ele geçirildi. Yaralı saldırganlar hastaneye götürüldü. Burada da bir memur arkadaşımız yaralandı. Başından yaralanan polis memurumuzun durumu çok ağır." diye konmuştu.

Celalettin Cerrah, polisin çatışarak insanları öldürdüğü yönündeki yorumları da eleştirerek, "Bu durumu herkese hatırlatıyorum. Polis suçluları yakalamak için elinden geleni yapıyor. Polisin üzerine yağmur gibi kurşun sıkılıyor. Haksız eleştiriler yapılıyor. Bu durumu herkesin görmesini istiyorum." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious