Öldü, 24 yıl sonra askere çağrıldı

Öldü, 24 yıl sonra askere çağrıldı.7583
  • Giriş : 25.05.2009 / 13:48:00

Bodrum'da 1985 yılında hayatını kaybeden kişi, 24 yıl sonra askere çağrıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bodrum'un Kumbahçe sahilinde meydana gelen jet ski kazasında hayatını kaybeden Osman Burçak Oskay'ın babası Cihan Oskay, gazetecilere, oğlunun ölümünden 24 yıl sonra İstanbul Fatih Askerlik Şubesinden gelen yazıyla askere çağrıldığını söyledi.

Bunun üzerine askerlik şubesine gittiğini belirten Oskay, ''Nüfus Müdürlüğü, bana oğlumun kayıtlarda sağ göründüğünü söyledi. Ben de kendilerine oğlumun 24 yıl önce hayatını kaybettiğini ifade ettim. Ancak sürecin uzayacağını gördükten sonra işleri kendim halletmek için Bodrum'a gittim'' dedi.

-ÖLÜM KAYITLARI SU BASKININDA KAYBOLDU-

Bodrum Cumhuriyet Savcılığına giderek oğlunun ölümüyle ilgili kayıtları istediğini bildiren Oskay, şöyle dedi:

''Ancak bana oğlumun ölüm kayıtlarının, 1999 yılında yaşanan su baskınında adliye binasında kaybolduğu söylendi. Oğlumun ölümüyle ilgili hiçbir belgeye ulaşılmadı. Arşivlere baktık yine bir sonuç çıkmadı. Benim elimde oğlumun geçirdiği kazayla ilgili yapılan mahkeme kayıtlarının fotokopisi vardı. Bu tutanağa dayanarak Bodrum Nüfus Müdürlüğüne yazı yazıldı. Nüfus Müdürlüğü de Askerlik Şubesi Başkanlığına oğlumun öldüğüne dair yazı yazdı. Sonuçta oğlumun yaşamadığını ispatladım.''

Yaşanan olaydan dolayı çok üzüldüğünü ifade eden Oskay, ''Daha önce oğlumun ölümüyle ilgili bir kitap yazmıştım. Oğlumun adı Bodrum'da bir sokağa verilmişti. Buna rağmen oğlumun hayatta olmadığını ispatlamaya çalışmak beni üzdü'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*