Öldü denilen Rabia'nın durumu iyiye gidiyor

Öldü denilen Rabia'nın durumu iyiye gidiyor.10127
  • Giriş : 06.07.2009 / 14:02:00

Ödemiş'te 10 gün önce meydana gelen trafik kazasında, karışıklık sonucu öldü sanılan daha sonra yaşadığı ve hastanede tedavi altında olduğu anlaşılan Rabia Efe'nin sağlık durumunun iyiye gittiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Fatma Nur Aktaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, hastanenin beyin cerrahisi bölümünde tedavi gören Rabia Efe'nin sağlık durumunun iyiye gittiğini belirtti. Efe'nin ateşinin düştüğünü ifade eden Aktaş, şu bilgileri verdi:

''Hastalarımızın taburcu olup olmayacaklarını, sabah doktorları tarafından yapılan ziyaretler belirliyor. Bugün için doktorundan böyle bir karar gelmedi. Aile ısrarcı olmazsa, bugün için hastamızın taburcu olması söz konusu değil. Kazanın ardından yapılan ameliyat da başarılı geçmişti. Durumu iyiye gidiyor.''

Bu arada Rabia Efe'nin tedavi gördüğü, hastanenin 9. katında bulunan Beyin Cerrahisi Servisine gazetecilerin girmesine izin verilmiyor. Sağlık bakanlığının talimatı nedeniyle hastanenin güvenlik görevlileri hastanenin 9. katına gazetecilerin çıkmasına izin vermiyor.

Aile de gazetecilerle görüşmek istemiyor.

Ödemiş-Kiraz yolunda 23 Haziranda Serkan Çiftçi yönetimindeki 35 AB 0282 plakalı tarım işçilerini taşıyan kamyonetin devrilmesi sonucu, Fatih Akar ile 16 yaşındaki Rabia Efe'nin öldüğü açıklanırken, kazadan 16 kişi yaralı olarak kurtulmuştu.

Kazadan ağır yaralı olarak kurtulduğu açıklanan ve ''Yasemin Çoban'' kimliğiyle İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi altına alınan yaralının, yoğun bakım ünitesinde 10 gün kaldıktan sonra kendisine gelmesiyle gerçek kimliğinin Rabia Efe olduğu, Yasemin Çoban'ın ise ''Rabia Efe'' olarak defnedildiği ortaya çıkmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*