Öldükten sonra 3 gün boyunca kredi kartını kullanmışlar!

Öldükten sonra 3 gün boyunca kredi kartını kullanmışlar!.20241
  • Giriş : 13.12.2007 / 11:12:00
  • Güncelleme : 13.12.2007 / 11:16:23

Öldükten sonra 3 gün boyunca kredi kartından yaklaşık 3 bin YTL tutarında harcama yapıldığı tespit edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

ISPARTA'da trafik kazasında yaşamını yitiren nakliyeci 35 yaşındaki Halil Balıkyemez'in öldükten sonra 3 gün boyunca kredi kartından yaklaşık 3 bin YTL tutarında harcama yapıldığı tespit edilmesi üzerine hastanede morg görevlisi olarak çalışan 35 yaşındaki Kadir Özbek gözaltına alındı.

Isparta'da 7 Aralık'ta meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitiren evli ve 2 çocuk babası nakliyeci Halil Balıkyemez'in, Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ndeki cenazesini teslim alan ve defin işlemlerini tamamlayan yakınları, bir süre kredi kartlarını iptal ettirmek için bankaya gittiğinde, kendilerini şoke eden bir olayla karşılaştı.

Banka yetkililerinden, Halil Balıkyemez'in kredi kartından, 8- 9 ve 10 Aralık tarihlerinde alışveriş yapıldığını ve çok sayıda ATM'den nakit para çekildiğini öğrenen eşi Nurten Balıkyemez, buna inanmakta güçlük çekti. Bankanın verdiği ekstrede, Balıkyemez'in ölümünün ardından kredi kartıdan toplam 2 bin 900 YTL tutarında alışveriş yapıldığı ve nakit para çekildiği anlaşıldı.

Kartı alan kişinin nakit para çekerken, şifre olarak Balıkyemez'in doğum tarihini deneyip amacına ulaştığı sanılıyor.

Halil Balıkyemez'in diğer 2 kredi kartından yapılan harcamalar ise henüz tespit edilemedi. Aile durumu jandarmaya bildirdi.

Soruşturma başlatan İl Jandarma Komutanlığı, SDÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde morg görevlisi olarak çalışan Kadir Özbek'i gözaltına aldı. Ancak, Balıkyemez'e ait kredi kartları bulunamadı. Özbek, sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi. Zanlı, adliyeye götürülüşü sırasında başını ceketiyle gizledi.

KAZADA ÖLMÜŞTÜ

Antalya Sebze ve Meyve Hali'nde nakliyeci olarak çalışan Halil Balıkyemez, 7 Aralık 2007 Cuma günü saat 17.00 sıralarında Isparta Hali'nden sebze ve meyve aldıktan sonra 07 GF 957 plakalı kamyoneti ile Antalya'ya dönerken, Isparta- Antalya karayolunun 19'uncu kilometresinde karşı yönden gelen 32 FV 945 plakalı Ramazan Karataş'ın kullandığı kamyonla çarpışmıştı. Kazada olay yerinde yaşamını yitiren Halil Balıkyemez'in cesedi, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerinin incelemesinin ardından SDÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Morgu'na kaldırılmıştı.

PLAKET ALMIŞTI

Bu arada, SDÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde morg görevlisi olarak çalışan Kadir Özbek, Balıkyemez'in yaşamını yitirdiği gün olan 7 Aralık'ta, Isparta'daki uçak kazasının ardından gösterdikleri başarı nedeniyle diğer hastane görevlilileri ile birlikte Vali Şemsettin Uzun tarafından plaketle ödüllendirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious