Öldürdüğü kadının çayını içmiş

Öldürdüğü kadının çayını içmiş.7886
  • Giriş : 21.01.2009 / 15:02:00

Kendisine direnen genç kadını önce bağladı sonra 20 yerinden bıçakladı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gaziosmanpaşa'da 24 yaşındaki İlknur İslam ile 4 ve 1,5 yaşlarındaki çocuklarının katil zanlısı Okan Ç, cinayeti tüm detaylarıyla anlattı. İslam ailesinin alt kattaki komşularının kardeşi olan Okan Ç, polisteki ilk ifadesine göre, İslam ailesinin evine hırsızlık amacıyla gitti. Genç kadın, katil zanlısını çay ikram ederek ağırladı. Birlikte çay içip sohbet ettikten sonra Okan Ç, genç kadından evdeki değerli eşyaların yerini göstermesini istedi. Zanlı, bıçakla tehdit ettiği genç kadını kendisine direndiği, çocuklarını ise cinayeti gördükleri için öldürdüğünü söyledi.

Gaziosmanpaşa Kazım Karabekir Mahallesi 831. Sokak'ta 21 Aralık 2008'de meydana gelen olayda 24 yaşındaki İlknur İslam, apartmanın giriş kapısı önünde boğazı bıçakla kesilmiş ve 20 yerinden bıçaklanmış olarak bulundu. Çevredeki vatandaşlardan yardım isteyen genç kadın, hastaneye götürülürken yaşamını yitirdi.

Vatandaşların ihbarıyla olay yerine giden polis, genç kadının 4 yaşındaki işitme engelli oğlu Yusuf Batuhan ile 1.5 yaşındaki kızı Melek İslam'ın cesetleriyle karşılaştı. Küçük çocukların da bıçak darbeleriyle öldürüldüğü anlaşıldı.

16 kişinin kan örnekleri alındı

Olayla ilgili soruşturma başlatan Cinayet Büro Amirliği dedektifleri, olayla ilgisi olabileceği düşünülen 40 kişinin ifadesine başvurdu. Bu kişilerden 16'sının kan örnekleri de alındı. Bu örneklerin DNA analizleri evde bulunan kıl ve tükürüklerden elde edilen DNA analizi sonuçlarıyla karşılaştırıldı. Karşılaştırma sonucunda Okan Ç'den alınan örneklerin evde bulunanlarla uyuştuğu tespit edildi. Olay yerinde parmak izlerine de rastlanan Okan Ç, önceki gün sabaha karşı polis tarafından gözaltına alındı.

Alt kattaki komşusunun kardeşi

Asayiş Şube Müdürlüğüne getirilen zanlı Okan Ç'nin İslam ailesinin alt kattaki komşusunun kardeşi olduğu ortaya çıktı. Sabıkası bulunmayan Okan Ç'nin haftada birkaç gün ağabeyi Gökhan Ç'nin evinde kaldığı öğrenildi. Okan Ç, polisteki sorgusunda cinayetleri itiraf etti.

"Misafir gibi içeri girdim"

Alınan bilgiye göre, cinayetleri soğukkanlılıkla anlatan Okan Ç, cinayetleri hırsızlık amacıyla işlediğini söyledi. "Paraya ihtiyacım vardı. İlknur İslam'ın kocasının evde olmadığını biliyordum. Kapıyı çaldım, beni tanıdığı için açtı. Misafir gibi içeri girdim" diyen Okan Ç, İlknur İslam'ın kendisine çay ikram ettiğini, bir süre sohbet ettiklerini belirtti.

"Önce İlknur'u sonra çocuklarını öldürdüm"

Zanlı, "İlknur benim amacımı hiç anlamadı. Bir süre evi inceledim. Yalnız olduğuna emin olduğumda yanımdaki bıçakla onu tehdit edip evdeki değerli eşyaların yerini söylemesini istedim. Direnince ellerini bağladım. Bana saldırmaya çalışınca birkaç kez bıçağı vücuduna sapladım" diye konuştu. Okan Ç'nin ifadesine göre, İlknur İslam aldığı bıçak darbelerinin etkisiyle yüzükoyun yere düştü, ancak zanlı genç kadını sırtından bıçaklamayı sürdürdü.

Bir süre sonra genç kadının öldüğünü düşünen zanlı, bu kez de genç kadının çocuklarına yöneldi. Cinayeti gören çocukların kendisini tanımasından korkan Okan Ç, 1,5 ve 4 yaşlarındaki çocukları da bıçak darbeleriyle öldürdü. Asayiş Şube polisine verdiği ifadeye göre Okan Ç. cinayetleri işledikten sonra hızla apartmandan ayrıldı, bıçağı da uzaktaki bir çöp kutusuna bıraktı. Zanlı, olaydan sonra abisinin evine de hiç gitmedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*