Öldürülen 7 teröristin cenazelerini, DTP'liler teslim aldı

Öldürülen 7 teröristin cenazelerini, DTP'liler teslim aldı .21442
  • Giriş : 03.10.2007 / 15:15:00

Şırnak'ta öldürülen 7 teröristin cesedi, DTP İl Başkanı ve terörist aileleri tarafından teslim alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kato Dağı'nda çıkan çatışmada öldürülen teröristlerden Nazan Bayram, İhsan Tekeş, Zeki Gökberk ve Hakan Turgut'un yakınları, çocuklarının cenazelerini almak için Beytüşşebap'tan bir grup DTP'li ile birlikte çatışmanın yaşandığı alana gitti.

Uzun bir yolculuktan sonra Kato Dağı'ndaki özel güvenlik bölgesine ulaşan ailelere, DTP Şırnak İl Başkanı İzzet Belge, DTP Beytüşşebap İlçe Başkanı Yusuf Temel ve beraberinde yaklaşık 100 kişi eşlik etti. 'Nuda' kod adlı Nazan Bayram'ın cenazesi ailesi tarafından teşhis edilirken, diğer 6 PKK'lının cenazesi ise teşhis edilemedi.

Biri kadın toplam 7 teröristin cesetleri torbalara konulurken, ailelerin ise soğukkanlı olmaları dikkat çekti. Cesetler, yoğun güvenlik önlemleri altında Beytüşşebap Devlet Hastanesi'ne getirildi. Cenazelerin morga konulması için sedye verilmemesi nedeniyle terörist aileleri ile polisler arasında gerginlik yaşandı. Duruma tepki gösteren aileleri, DTP İl Başkanı İzzet Belge ve parti yöneticileri sakinleştirdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 14 Eylül 2007 tarihinde Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi İncebel Dağları'nda terör örgütü PKK'ya yönelik başlatılan operasyonlarda, 7 terörist öldürülmüştü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious