Öldürülen işadamının katil zanlıları

Öldürülen işadamının katil zanlıları.9461
  • Giriş : 01.06.2009 / 14:05:00

İşadamı Hasan Hüseyin Aydın'ın İstanbul'da otomobilinin bagajında ölü bulunmasına ilişkin gözaltına alınan 2'si kadın 8 kişi, Büyükçekmece Adliyesi'ne sevk edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İstanbul Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alınan 8 kişinin emniyetteki sorguları tamamlandı. Olayı organize ettiği öne sürülen Cuma M. K'nın da aralarında bulunduğu 2'si kadın 8 kişi, adliyeye gönderildi.

Polis yetkilileri, Türkmenistan uyruklu Bahadır H. ile Mihriban A'nın, olayın hemen ardından Atatürk Havalimanı'ndan yurt dışına çıktıklarını anlatarak, bu kişilerin Interpol aracılığıyla arandığını belirtti.

Şüphelilerin Cumhuriyet Savcısı eşliğinde yapılan yer gösterme sırasında olayı ayrıntısıyla anlattıklarını söyleyen yetkililer, şüphelilerin cinayetten 2 gün önce iş adamını öldürmek için başka bir plan yaptıklarını, ancak Hasan Hüseyin Aydın'ın o gün eve gelmemesi üzerine cinayeti ertelediklerini ifade etti.

Yetkililer, ilk tespitlere göre iş adamının başına sert bir cisimle vurulduğunu anlatarak, Aydın'ın baygın olarak kapatıldığı bagajda havasızlıktan ölmüş olabileceğini dile getirdi.

Şüphelilerle birlikte villadan çalındığı belirlenen iş adamına ait otomobil, 2 dizüstü bilgisayar, 2 cep telefonu ve 1 kameranın da ele geçirildiği öğrenildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*