Öldürülen kadın teröristler Suriyeli ve İranlı çıktı

Öldürülen kadın teröristler Suriyeli ve İranlı çıktı.6624
  • Giriş : 28.12.2007 / 14:41:00
  • Güncelleme : 28.12.2007 / 15:10:46

Şırnak'ta PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda, 2 gün içerisinde 13 terörist etkisiz hale getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 26 Aralık 2007'de gerçekleştirdiği operasyonda, 2 terörist sağ, 6'sı da ölü ele geçirildi. Etkisiz hale getirilen teröristler arasında, tim sorumlusu, mayıncı, muhabereci bulunuyor.

Bölgede devam eden operasyonlar kapsamında, 26 Aralık 2007 günü sabah saatlerinde, bir grup PKK terör örgütü mensubu ile sıcak temas sağlanmış, "Teslim ol" çağrısına ateşle karşılık veren teröristlerle çıkan çatışmada, 2'si sağ olmak üzere, silahlarıyla birlikte 8 terörist etkisiz hale getirilmişti. Bir gün önce aynı bölgede 5 teröristin daha ölü ele geçirilmesi ile birlikte etkisiz hale getirilen terörist sayısı da 13'e yükselmişti. Ölen teröristler arasında örgütün tim sorumlusu, mayıncısı, muhaberecisi ile sözde özel kuvvetlerden kişilerin de bulunduğu belirlendi.

Ulaşılan bilgilere göre, ölen Zozan kod adlı kadın teröristin Suriye uyruklu ve tim sorumlusu, Zana kod adlı İran uyruklu kadın teröristin örgütün mayıncısı, Deniz kod adlı kadın teröristin muharebeci, Zilan kod adlı kadın teröristin yine Suriye uyruklu, Haydar ve Tanya kod adlı teröristlerin ise örgütün sözde özel kuvvetlerde görev aldıkları öğrenildi. Serdar kod adlı Serhat Yüksek ile Rızgar kod adlı Behrus Şücayi ise güvenlik güçleri tarafından sağ olarak ele geçirildi

Mehmetçiğin 2 gün içerisinde etkisiz hale getirdiği teröristlerin, 13 Kasım'da aynı bölgede çıkan çatışmada 1 Üsteğmen ile 3 eri şehit etmişlerdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious