Öldürülen küçük Yusuf, öğretmen olmak istiyordu

Öldürülen küçük Yusuf, öğretmen olmak istiyordu.13639
  • Giriş : 25.01.2008 / 04:38:00
  • Güncelleme : 25.01.2008 / 00:28:34

Mersin'de bir çok yerinden bıçaklanan ve kafasına sert bir cisimle vurularak öldürüldükten sonra terkedilmiş bir eve atılan ilköğretim okulu 3. sınıf öğrencisi 9 yaşındaki Yusuf Sevim'in büyüyünce öğretmen olmak istediği öğrenildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Küçük Yusuf'un öğretmeni Mesut Altuncu, Yusuf'un kimseye zararı olmayan sakin bir çocuk olduğunu ve büyüyünce tek hayalinin öğretmen olmak olduğunu belirtti.

Arkadaşları ve öğretmeni hunharca öldürülen Yusuf Sevim'in eğitim gördüğü merkeze bağlı Karacailyas beldesindeki Abdullah Şahutoğlu İlköğretim Okulu 3-A sınıfındaki sırasına çiçek üzerine ise yarın verilecek karnesini bıraktı. Çiçeğin üzerindeki bir kağıda 'başımız sağolsun' diye yazan öğrencilerin bu davranışı herkesi duygulandırdı.

Sessiz bir şekilde arkadaşlarını anan öğrenciler katil yada katillerin bir an önce bulunmasını istedi.

Okul Müdürü Ahmet İğret, Küçük Yusuf'un öldürülüş şeklinin bir çocuk için çok acı vahim ve elemli bir durum olduğunu belirtti.

"Küçük Yusuf daha değişik bir şekilde vefat etmiş olsaydı belki bizi bu kadar yaralamayabilirdi" diyen Müdür İğret, "Ama sonuçta hunharca katledilişi biz arkadaşlarını ve ailesini derin yasa üzüntüye boğdu. İnşaallah bir an önce failleri bulunur. Gerekli cezaya çarptırılır. Ailelerinden çocuklarına sahip çıkmalarını okula kendilerinin getirmelerini istiyoruz. Çocuklarını takip etmelerini istiyoruz" şeklinde konuştu.

Küçük Yusuf'un çalışkan bir çocuk olduğunu ve büyüyünce öğretmen olmak istediğini anlatan öğretmeni Mesut Altuncu ise "Çalışkan bir çocuktu. Öğretmen olmak istiyordu. Ama maalesef ömrü yetmedi. Çok vahşice öldürüldü. Faillerin bir an önce bulunmasını istiyoruz." diye konuştu.

Öğretmeni Altuncu, fakir bir ailenin çocuğu olan Yusuf'un 1 YTL verecek parası olmadığı için toplu fotoğrafı çektirmek istemediğini belirterek parayı kendilerinin karşıladığını kaydetti.

Sınıf arkadaşlarından Yahya Kısac ise Yusuf'un kendisi ile her şeyini paylaştığını ve iyi kalplı bir çocuk olduğunu söyledi.

Yusuf'u öldürenlere kötü kalpli insanlar diye hitap eden Küçük Yahya, "En son ben görmüştüm. Okula ve eve beraber giderdik. Bunu yapanlar kötü kalpli insanlardır. Çok iyi kalpli idi. Kötülerin Allah belasını versin" şeklinde tepkisini dile getirdi.

Arkadaşlarından Yusuf Göçer ise "bunu yapanlar Allah'tan korkmayan çok kötü kalpli insanlardır." dedi.

Mersin Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ise cinayetle ilgili soruşturmaya sürdürüyor.

Karacailyas beldesinde dedesi tarafından okul çıkışı 20 YTL verilerek bakkala gönderilen Abdullah Şahutoğlu İlköğretim Okulu 3. sınıf öğrencisi Yusuf Sevim, dönüşte çok sayıda yerinden bıçaklandıktan sonra kafasına sert biri cisimle vurularak öldürülmüş ve terkedilmiş bir bahçe evine bırakılmıştı.

CİHAN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious