Öldürülen öğrencinin karnesini babası aldı

Öldürülen öğrencinin karnesini babası aldı.14876
  • Giriş : 12.06.2009 / 17:18:00

Adana'da, bir apartman dairesinde annesi ve kardeşinin de aralarında bulunduğu 7 akrabasıyla dayısı tarafından öldürülen Halil İbrahim Kopar'ın karnesi, babasına verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Yurt genelinde olduğu gibi Adana'da da karne heyecanı tüm okulları sararken, dayısı tarafından öldürülen lise 11. sınıf öğrencisi Kopar'ın eğitim gördüğü Seyhan Çukurova Lisesi'nde hüzün hakimdi. Okul bahçesinde toplanan öğrenciler, arkadaşlarının anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Okul Müdürü Süleyman Uçar, öldürülen Kopar'ın okulun en başarılı öğrencilerinden biri olduğunu belirterek, notlarını okudu. Notlarının okuması sırasında okulda duygusal anlar yaşandı.

Daha sonra okula gelen baba Celal Kopar, oğlunun arkadaşlarının çiçeklerle donattığı sırasına oturdu.

Öğrencilerin ağlayışları arasında oğlunun karne ve teşekkür belgesini alan Celal Kopar da gözyaşlarına hakim olamadı.

Karneyi aldıktan sonra oğlunun yanına geleceğini anlatan baba Kopar, ''Halil İbrahim'in dersleri iyiydi, öğretmenleri de ondan memnundu. (Karneyi alınca yanına geleceğiz, harçlığımızı alırız) demişti. Bugün o değil, maalesef ben karneyi almaya geliyorum. Ocağımızı söndürdüler. Babalar Günü'nü birlikte kutlayacaktık. Çocuğun ne suçu vardı. Çocuklarımı toprağa verdim, karnesini almak bana düştü. Hiçbir yürek bu acıya dayanmaz'' diye konuştu.

Halil İbrahim Kopar'ın sınıf arkadaşı Halime Şimşek ise dayısı tarafından öldürülen gencin aile sorunlarından kendilerine bahsetmediğini belirtti.

Onu şimdiden özlediklerini ifade eden Şimşek, ''Keşke o da burada olsaydı. Keşke karnesini bizimle alsaydı. Halil İbrahim'le olay günü konuştuk. Son dersimizde (eve gitmek istemiyorum. Keşke zil çalmasa eve gitmesem) dedi. Sanki olay içine doğmuştu. Bilseydim onu bırakmazdım'' dedi.

Kopar'ın doktor olma hayali olduğunu ifade eden sınıf arkadaşı Ecehan Kanat ise olayı öğrendiklerinde adeta yıkıldıklarını, onu çok sevdiklerini anlattı. Kanat, okulun en sevilen öğrencilerinden birisi olan Kopar'ın hiç kimseyle sorun yaşamadığını vurguladı.

Huzurevleri Mahallesi 142 Sokak, Özemek Apartmanı A Blok 11'inci kattaki dairede, 2 Haziranda, ebe hemşire Nalan Yüksel, babası İbrahim Yüksel (64), annesi Günay Yüksel (62), yeğeni 6 yaşındaki Vedat Yüksel, oğulları lise öğrencisi Halil İbrahim Kopar (17) ve ÖSS'ye hazırlanan Arif Kopar (19) ile kardeşi Ali ve eşi Ela Gül Yüksel'in cesedi bulunmuş, olayla ilgili Murat Yüksel tutuklanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*