Öldürülen terörist sayısı 7'ye yükseldi!

  • Giriş : 25.02.2006 / 00:00:00

Mardin'in Dargeçit ilçesinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada öldürülen terörist sayısı 7'ye yükseldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde terör örgütü PKK'ya yönelik yürüttüğü operasyonlarda önceki gün Dargeçit ilçesi Belen köyü Yanılmaz deresi bölgesinde Mardin İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı komandoların yürüttükleri operasyonda güvenlik güçlerine ateş açan teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışma iki gün süren çatışma sonucu terör örgütüne bağlı 7 terörist silahları ile birlikte ölü ele geçirildi.

Çatışmada 1 adet M16 tüfeği, 6 adet kaleşnikof tüfeği, 1 kğ TNT, 1 kğ A-4, patlayıcı, 1 adet telsiz, 50 metre 0,75 kablo,patlayıcı madde yapımında kullanılan çeşitli cihazlar, lehim ve ölçüm aletleri, 2 adet el dürbünü, 2 adet roketatar mermisi, 1 adet şişme bot, 2 adet cep telefonu, 81 kğ muhtelif miktarda gıda malzemesi, bol miktarda tıbbi malzeme ve giyim malzemesi ele geçirildi. Bölgede operasyonlar geniş bir şekilde sürdürülüyor. Özellikle Dargeçit ilçesine bağlı Cehennem Deresi ve Bakok Dağları'nda askeri operasyon havadan ve karadan aralıksız devam ediyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious