Öldürülen Türk gencin mezarı açıldı

Öldürülen Türk gencin mezarı açıldı.18373
  • Giriş : 13.01.2009 / 15:35:00

Almanya'nın Krefeld şehrinde geçen mayıs ayında işlettiği oto galeride başına sert bir cisimle vurularak öldürülen işadamı Aşkın Uludağ'ın (27) Aydın'ın Kozalaklı köyündeki mezarı otopsi yapılmak üzere açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik


Aydın Savcısı Hami Şimşek"in de hazır bulunduğu mezar açma işlemleri sırasında baba Kemal, anne Gülten ve merhumun eşi Besi Uludağ gözyaşlarını tutamadı.

Oğlunun katillerinin mutlaka yakalanması isteyen acılı anne Gülten Uludağ, "Söylemek istediğim tek şey adalet yerini bulsun. Benim çocuğum kimseye hoş demedi, kış demedi. Müebbet hapis cezasına çarptırılsın, ölüsü oradan çıksın istiyorum. Başka bir şey istemiyorum." dedi.

İşlettiği oto galerisinde hunharca öldürülen genç işadamı için Duisburg şehrinde bulunan adli tıp kurumu tarafından otopsi yapılmış ve Aşkın Uludağ'ın başına sert bir cisimle vurularak öldürüldüğü belirlenmişti.
Olaydan altı hafta sonra zanlı Fred Wittiğ'in, İspanya'ya kaçmadan önce terk etmiş olduğu otomobilinde çıkan 7,65 milimetrelik tabanca ele geçirildi.

Aynı tabancaya ait boş bir kovan da Aşkın Uludağ"ın cesedinin yanında bulunmuştu. İspanya'da yakalanarak Almanya'ya getirilen katil zanlısı, cinayette kullanılan silahın kendisine ait olduğunu itiraf etmişti. Olay yerinde bulunan ve aynı silahtan çıkmış olduğunu tespit edilen boş kovan üzerinde Krefeld polisi, zanlı Fred Wittig'in parmak izlerinin olduğunu belirleyince olayın aydınlatılması için Krefeld Başsavcılığı, Türkiye'ye başvurarak Aşkın Uludağ'ın mezarının açılarak yeniden otopsi yapılmasını talep etmişti.

Ailesinin onayıyla mezar açılarak, Aşkın Uludağ'ın cesedi otopsi için Aydın Devlet Hastanesi morguna götürüldü. Krefeld polisi de bir heyetle olayı yakından takip etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*