Öldürüp bavula koydu

  • Giriş : 12.04.2007 / 00:00:00

9 gündür kendisinden haber alınamayan avukatın cesedi, bir kadın tarafından otomobile yüklenmek istenen bavulun içinden çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cinayeti itiraf eden genç kadın, "bana tecavüze yeltendi" dedi.
İstanbul Barosu'na kayıtlı avukat 33 yaşındaki Uğur Özdemir, Mersin'de öldürüldükten sonra cesedi bavulda bulundu. Cesedi koyduğu bavulu otoparkta bir otomobile yüklerken yakalanan 29 yaşındaki Gülsen Özay, aile dostu olan avukat Uğur Özdemir'i evde kendisine tecavüze kalkıştığı ve küfrettiği için 6 gün önce başına sopayla vurarak öldürdüğünü söyledi. Eşinden 3 ay önce boşanan Gülsen Özal ile cesedin yüklendiği otomobilin sahibi ve Orkun O. adlı kişi gözaltına alındı.
Mersin'in merkeze bağlı Mezitli Beldesi'nde oturan Gülsen Özay, dün büyükçe bir bavulu sürükleyerek 400 metre ilerideki sitenin otoparkına götürdü. Özay, bavulu buradaki bir otomobile koymak için bagajı açtı. Bavulu kaldırıp bagaja koymakta zorlanan Gülsen Özay, bu sırada siteye bir başka konuyu takip etmeye gelen polislerin dikkatini çekti.
Gülsen Özay'ın yanına gelen polis, bavuldan kan aktığını görünce müdahale etti. Açtıkları bavuldan bir erkeğe ait cesedin çıkması üzerine Gülsen Özay gözaltına alınırken, öldürülen kişinin İstanbul'daki evinden 2 Nisan günü ayrılan ve yakınlarının bir daha haber alamadığı avukat Uğur Özdemir’e ait olduğu saptandı.
Olay yerine gelen savcının tespitinden sonra avukat Uğur Özdemir'in cesedi bavuldan çıkarılıp cenaze aracına konularak Adli Tıp’a götürüldü.

"Tecavüze kalkıştı, öldürdüm''
Eşinden şiddet gördüğü için boşanıp 3 ay önce Mersin'e geldiğini anlatan Gülsen Özay, kiraldığı yazlık eve yerleştiğini anlatırken, avukat Uğur Özdemir'i kendisine tecavüze kalkıştığını ve küfrettiği ileri sürdü, bu nedenle öldürdüğünü söyledi.
Cesedi evdeki bir odaya koyduğunu, ancak kokuşmaya başlayınca araziye atmak için plan yaptığnı söyleyen Gülsen Özay, ifadesinde olayı şöyle anlattı:
“Aile dostumuz olan Uğur Özdemir, bana telefon edip, Mersin’e bir iş için geldiğini, işi bittikten sonra görüşmek istediğini söyledi. Ben de eve çağırdım. Birlikte bir lokantaya akşam yemeğine gittik. Yemekten sonra beni eve bıraktı. Yarım saat sonra tekrar eve geldi. Üzerime saldırdı, küfür etti. Bana tecavüze kalkıştı. Ben de başına sopa ile vurdum. Sonra ne yapacağımı şaşırdım. Cesedi 6 gün sakladım. Barbaros Sitesi'nde oturan arkadaşım Derviş T.’yi arayıp konuşmak istediğimi belirtip aşağıya inmesini söyledi. Avukatın cesedini de bavula koydum. T.'nin oturduğu sitenin otoparkındaki otomobilinin yanına götürdüm. O anda ne olduğunu anlamadım yanıma polisler geldi.''

Eşarpla boğulmuş
Öte yandan avukat Uğur Özdemir'in başına eşarpla boğulduğu anlaşıldı. Nöbetçi Savcı ve Adli Tıp Doktoru'nun yaptığı otopside, Özdemir'in başına aldığı bir darbenin yanı sıra boğazında yer alan bir morluk da dikkat çekti. İlk ifadesinde, avukat Özdemir'i başına hatırlamadığı bir cisimle vurarak öldürdüğünü bildiren zanlı Özay'ın, sorgu sırasında onu eşarpla boğarak öldürdüğünü söylediği öğrenildi. Özay'ın bu ifadesi üzerine eve giden polisler, suç işlendiği sırada kullanılan eşarbı, delil olarak aldı.
Özay ile diğer 2 zanlı, cinayeti plan yaparak birlikte işleyip işlemediklerinin belirlenmesi amacıyla çapraz sorguya da alındı. Avukatın başını karşı koyarken yaşanan boğuşma sırasında sehpaya veya başka bir yere çarpmış olabileceği de belirtildi.
Bu arada, Özay'ın ‘Aile dostu’ dediği evli 3 çocuk babası Avukat Özdemir'in, İstanbul'daki ofisinde bir süre çalıştığı da belirlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious