Öldürüp beton dökmüşler!

  • Giriş : 14.07.2006 / 00:00:00

Emekli astsubay A.K., 2004 yılından beri kayıp olan Özden'in öldürülerek gömülüp,üzerine beton döküldüğünü ileri sürdü.


Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

EVCİL'İN ŞİRKETİYLE İŞ YAPTIK

Olayı çok yakından bildiğini, emekli olduktan sonra güvenlik şirketi kurma aşamasında Erol Evcil'in patronu olduğu 'Cihan' güvenlik şirketiyle iş ilişkisi yaşadığını dile getiren A.K., 'Özden'i temele gömdükten sonra Mercedes marka otomobilini de Aliağa'da bir fabrikada presleyerek ortadan kaldırdılar' iddiasında bulundu.

Sezai Rahmi Özden hakkında, Alaattin Çakıcı ile Erol Evcil arasında geçen ve Evcil'e 'cinayet' suçlaması yöneltilmesinde 'Dosyanın en önemli delili' olarak kabul edilen telefon konuşması kayıtlarını okuyunca bildiklerini anlatmaya karar verdiğini belirten emekli astsubay A.K., şöyle konuştu:

İSTANBUL'A GİDEN KREDİ KARTIYDI

'Özden, İzmir'in Çiğli ilçesinde 15 -16 gün bir evde misafir edildi. Daha sonra da öldürülerek Çiğli'de bir inşaatın temeline gömüldü ve üzerine de beton döküldü. Özden, İstanbul'a hiç gitmedi. Kamuoyunu şaşırtmak için İstanbul'a Özden'in kredi kartları ve telefonları götürüldü. Öldürüldükten birkaç gün sonra da Mercedes marka otomobili Aliağa İlçesi'nde bir fabrikada pres edildi. Özden'i öldüren tetikçi ise daha sonra başka bir suçtan tutuklanarak cezaevine konuldu. Tetikçi iki ayrı isim kullanıyordu. Bazen Ali, bazen Salih diye tanınıyordu.'

Emekli Astsubay A.K., bu bilgilerin devletin elinde olduğunu da belirtirken, 'Bu bilgiler zaten devletin de ulaştığı bilgiler. Hiçbir olay devletten gizli olmaz. Ben istihbaratçı olduğum için bu bilgilere ulaştım ve olayın aydınlığa kavuşması için de bildiklerimi açıklıyorum' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious