Öldürüp intihar süsü verdiler

Öldürüp intihar süsü verdiler.17163
  • Giriş : 01.07.2008 / 16:05:00

Konya'da bir kişinin, kardeşi ve annesiyle birlikte, yaşadığı genç kadını bıçakla öldürdükten sonra intihar süsü vermek istediği iddia edildi. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konya'da bir kişinin, kardeşi ve annesiyle birlikte, yaşadığı genç kadını bıçakla öldürdükten sonra intihar süsü vermek istediği iddia edildi. Olayla ilgili 4 kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, merkez Karatay ilçesi Başak Mahallesi'ndeki bir evden intihar ihbarı alan polis ekipleri olay yerine gitti.

Polis, göğsünden aldığı bıçak darbesiyle ölen Nurgül Ülker'in (19) cesediyle karşılaştı. Olayla ilgili soruşturma başlatan Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Ülker'in birlikte yaşadığı S.Ç'nin (17) İfadesine başvurdu.

İntihar ettiği belirtilen Ülker'in elbisesinde bıçak izi olmaması üzerine ekipler soruşturmayı derinleştirdi.

S.Ç'nin de çelişkili ifade vermesi üzerine polisler, olayın cinayet olduğunu ortaya çıkardı.

Olayla ilgili S.Ç, annesi Hamide Ç, kardeşi Y.Ç. (16), yengesi Sakine Ç, gözaltına alındı. Olayda kullanılan bıçak, evin arkasındaki boş bir arazide bulundu.

Ülker'in, Antalya'dan 3 ay önce S.Ç. ile kaçarak Konya'ya geldiği, zanlı ve ailesine ayak uyduramadığı için evde sürekli tartışma yaşandığı öğrenildi. S.Ç'nin bugün yaşanan tartışma sırasında Ülker'i bıçaklayarak öldürdüğü, daha sonra cesetten kurtulmak istediği, ancak evlerinin önünde sürekli birileri olduğu için kararından vazgeçtiği bildirildi.

Daha sonra S.Ç'nin anne Hamide Ç. ile birlikte Ülker'in üzerini yıkayarak temizlediği, yeni elbiseler giydirdiği ve olaya intihar süsü vermek istediği kaydedildi.

Olayla ilgili başlatılan soruşturmanın sürdürüldüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious