Ölen arkadaşlarını etlerini yediler

Ölen arkadaşlarını etlerini yediler.15108
  • Giriş : 04.11.2008 / 16:27:00

Denizde aç kalan mülteciler, ölen arkadaşlarını etlerini yediler...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hepsi de o yolculuğa çıkarken normal insanlardı ama yolculuğun sonunda 5 kişi yamyam oldu.

"Umuda yolculuk" bir kez daha inanılmaz bir drama dönüştü. Dominik Cumhuriyeti'nden daha iyi bir hayat, iş ve aş umuduyla bir tekneye doluşarak denize açıldılar. Hedef, Porto Rico'ya ulaşmaktı.

33 Dominikli kadın ve erkek, büyük umutlarla yola çıktı. Ama ilk 3 günün sonunda her şey ters gitmeye başladı. Gözleri ufukta kalan derme çatma teknedeki mülteciler, günlerce kara parçasını göremedi. Yanlarındaki yiyecek ve su tükenmeye başladı. Her lokma ekmeği, her yudum suyu sayarak tüketmeye başladılar.

Ama iradeli olmaları yeterli olmadı. Açlık ve susuzluk 10'uncu günün sonunda can almaya başladı. 15 gün açık denizde sürüklenen 33 mülteciden 28'i açlıktan öldü. Geirye, biri kadın 5 kişi kaldı. Ve işte o zaman olanlar oldu. Ya yamyam olacak ya da öleceklerdi.

1972'de And Dağları'na düşen üçaktan hayatta kalanların, arkadaşlarını yedikleri gibi onlar da en son ölen kader arkadaşlarını yemeye karar verdiler. 5 mületci yamyam olmayı seçti.

And Dağları'ndaki insanlık dramını anlatan 1993 yapımı "Alieve" ya da "Yaşamak İçin" filmi böylelikle gerçek oldu.

15'inci günün sonunda Amerikan sahil devriyesi tarafından kurtarılan Dominikli mülteciler hastaneye kaldırıldı. Yamyam olan 5 kişinin durumunun iyiye gittiği açıklandı. Dominik Cumhuriyeti Turizm Bakanı Francisco Javier Garcia "Çok bitkinler, susuzluk birçok organlarını etkilemiş ama iyileşecekler" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*