Ölen avukatın sevgilisi mahkemelik oldu

  • Giriş : 04.05.2006 / 00:00:00

İstanbul Barosu avukatlarından Hüdayi Berber'in evinde ölü bulunmasıyla ilgili olarak tutuklanan sevgilisi Hatice Karabacak ve arkadaşı Toraman Akverdi hakkında "Adam öldürmek ve iştirak" suçlarından dava açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hüdayi Berber'in 11 nisan'da Şişli'deki evinde öldürülmüş olarak bulunmasıyla ilgili olarak tutuklanan 68 yaşındaki ev sahibi olan arkadaşı Toraman Akverdi ve Berber'in sevgilisi olduğu öğrenilen Hatice Karabacak (32) hakkında ağır ceza mahkemesinde dava açıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, şüphelilerden Hatice Karabacak'ın 8 yıl önce Toraman Akverdi'nin evine gelerek birlikte oturmaya başladıkları, Akverdi ile ölen avukat Hüdayi Berber'in, ortak tanıdıklarının bir davası nedeniyle tanıştıkları anlatıldı. Aralarındaki ilişkinin zamanla arkadaşlığa dönüştüğü ve Berber'in sık sık Akverdi'nin evine gittiği belirtilen iddianamede, bir süre sonra Hatice Karabacak ile maktül Berber arasında duygusal ilişki oluştuğu kaydedildi.

Avukat Hüdayi Berber'in, Toraman'ın izniyle onun evinde kalmaya başladığı ifade edilen iddianamede, zamanla maktül ve şüpheliler arasında tartışmalar yaşanmaya başladığı ve bu tartışmaların komşulara da yansıdığı belirtildi.

İddiaya göre, olay günü ölüm orucunda olan avukat arkadaşı Behiç Aşçı'ın yanına giden Hüdayi Berber, saat 00.30 sıralarında Şişli, Merkez Mahallesi, Sağdıç Sokak No:11/13'teki Toraman Akverdi'nin evine geldi. Moralinin bozuk olduğunu gören Hatice Karabacak ve Toraman Akverdi'nin "Neden geç kalıyorsun? Ölüm orucuna gideceğine bizimle kal" şeklindeki sözleri üzerine Berber ve şüpheliler arasında tartışma başladı. Alkolün de etkisiyle kavgaya dönüşen tartışma sırasında Akverdi, eline geçirdiği bıçakla Berber'i bacağından bıçakladı. Yaralanan Hüdayi Berber kan kaybından hayatını kaybetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious