Ölen balığını gömdü, polis alarma geçti

Ölen balığını gömdü, polis alarma geçti.12507
  • Giriş : 22.08.2008 / 09:44:00

Ölen balığını toprağa gömünce polis, bomba alarmına geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul Güngören, Mersin ve son olarak dün İzmir'de 18 kişinin yaralandığı bombalama eylemlerinin ardından Bursa'da, sabah saatlerinde '155 Polis İmdat Hattı'na yapılan toprağa gömülen şüpheli paket ihbarı polisi alarma geçirdi. Şehrin en işlek caddesi olan Altıparmak Caddesi'nde, toprağa gömülen cismin çevresinde güvenlik önlemi alan polis, bomba imha uzmanı ekiplerini beklerken, olay yerine gelen bir kadın; ölen akvaryum balığını toprağa gömdüklerini söyleyince gerçek anlaşıldı.

Edinilen bilgiye göre, saat 08.00 sıralarında '155 Polis imdat Hattı'nı arayan vatandaşlar merkez Osmangazi ilçesi Altıparmak Caddesi Gençler Sokak'ta bir kişinin elindeki metal kaşıkla toprağa bir poşet gömdüğünü, durumun şüphe teşkil ettiğini söyleyince Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri alarma geçti. Polis, İzmir'de dün sabah saatlerinde polis ve asker servislerinin geçtiği yolda patlatılan bombada 18 kişinin yaralandığını gözönüne alarak, hemen belirtilen yerde güvenlik önlemi aldı. Bomba imha ekiplerini bekleyen polisler, şüpheli paketin gömüldüğü yerdeki büfedeki kapalı kutuları da aradı. Polis, Altıparmak Caddesi'nden geçen vatandaşları da tedbir amaçlı uzaklaştırdı.

Evinin önündeki hareketliliği izleyen bir kadın olay yerine gelerek, konu hakkında bilgi almak istedi. Polis, toprağa gömülen şüpheli bir paket olduğunu söyleyince isminin Güneş I. olduğu öğrenilen kadın, ölen akvaryum balığını eşiyle birlikte sabah saatlerinde tatlı kaşığıyla toprağa gömdüklerini belirtince polis rahat bir nefes aldı. 'Peta' cinsi akvaryum balığının öldüğünü anlatan Güneş I.; "Ben de evimin penceresinden aşağıdaki hareketliliği izliyordum. Sonra 'ne var?' diyerek aşağıya indim. Akvaryum balığımız ölmüştü, eşim sabah saatlerinde eline tatlı kaşığını alarak toprağa gömdü. Meğer polis onun için gelmiş" dedi. Poşeti açan polis, peçeteye sarılmış ölü akvaryum balığını buldu. Balık çöte atılırken, toprağı kazmada kullanılan tatlı kaşığı da çöpe atıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*