Ölen başhekim Adli Tıp morgunda

  • Giriş : 30.08.2006 / 00:00:00

Hayatını kaybeden Özel Huzur Hastanesi Başhekimi Harun Karabıçak'ın cesedi, Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Özel Huzur Hastanesi'nin 6. katında bacanağı olan İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Özgür Yiğit'in de aralarında bulunduğu bazı hastane personeli ile toplantı yaptığı sırada eski muhasebe müdürünün silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybeden Özel Huzur Hastanesi Başhekimi Harun Karabıçak'ın cesedi, Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.
Karabıçak'ın cesedi, polisin ve savcının incelemelerinin ardından ambulansla Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı. Karabıçak'ın cesedinin çıkarılmasının ardından hastane personeli de hastaneyi terk etti. Bazı hastane çalışanların olaydan oldukça etkilendikleri gözlendi. Bazı çalışanlar birbirlerine sarılarak olayın şokunu atlatmaya çalıştı.

Edinilen bilgiye göre, Özgür Yiğit ile Harun Karabıçak'ın Özel Huzur Hastanesi'ni birlikte satın aldıkları, bu nedenle hastanede bazı düzenlemeler yaptıkları ve eski muhasebe müdürü Abdurrahman C.'ın görevine son verdikleri; Abdurrahman C.'ın da bu durumu gururuna yediremediği için saldırıyı gerçekleştirdiği iddia ediliyor.

Bu arada, olay yerine gelerek incelemelerde bulunan İl Sağlık Müdürü Mehmet Bakar, çıkışta basın mensuplarına yaptığı açıklamada, olayın adli boyutunu polisin takip ettiğini belirterek, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Özgür Yiğit'in durumunun iyi olduğunu söyledi.

Akşam saatlerinde hastanenin 6. katındaki bir odada meydana gelen olayda, Özel Huzur Hastanesi Başhekimi Harun Karabıçak uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybederken, İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Özgür Yiğit de vücuduna isabet eden kurşunlarla yaralanmıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious