Ölen bebek, toprağa verildi

  • Giriş : 17.06.2006 / 00:00:00

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Bebek Yoğun Bakım Ünitesi'nde hayatını kaybeden 6 bebekten biri olan Ali Yener isimli bebek toprağa verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaklaşık 6 gün yaşam mücadelesi verdikten sonra 'hastane enfeksiyonu' nedeniyle hayatını kaybeden Ali Yener adlı 6 günlük bebek, Tuzla'da kılınan cenaze namazından sonra toprağa verildi. Soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Salih Yıldırım'ın isteği üzerine otopsi için Adli Tıp Kurumu'na gönderilen bebek, baba Ahmet Yener tarafından alındı. Bebek, İçmeler'deki bir camide kılınan namazın ardından Aydınlı Mezarlığı'nda toprağa verildi.

6 kişinin katıldığı cenaze namazının ardından bir yakınının aracıyla mezarlığa götürülen Ali Yener'in babası Ahmet Yener hastaneyi suçlayarak, "Hastane adeta bir yol geçen hanı. Çocuğum doğum sonrası problemli olduğunu söylediler. Nefes alıp vermekte güçlük çektiğini belirttiler. Ama büyük bir problem olmadığını söylediler. Herkes yoğun bakıma girebiliyordu. Hatta çocuğumu iki sefer kucağıma verip filime gönderdiler. İfademi alan savcıya davacı olmadığımı söyledim, davacı olsam ne çıkar ki" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious