Ölen gençler için huzurevinde mevlit

Ölen gençler için huzurevinde mevlit .37177
  • Giriş : 04.01.2009 / 18:50:00

Çankaya Köşkü Huzurevi sakinleri, doğalgaz faciasında hayatını kaybeden gençler için mevlit okuttu. Faciada hayatını kaybeden 3 gencin Kurban Bayramı'nda yaşlıları ziyaret ettiği bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Huzurevinin dinlenme salonunda toplanan yaşlılar, Kurban Bayramı'nın ikinci gününde kendilerini ziyaret eden Büşra Bek, Elif Koyuncuoğlu ile Tarık Şükrü Yılmaz'in resimlerini yakalarına takarak, dua etti. Faciada hayatını kaybeden tüm gençlerin fotoğraflarının bulunduğu bir köşe hazırlayan huzurevi sakinleri, mevlit sırasında gözyaşlarını tutamadı.

Yeni yılın ilk günü Birlik Mahallesi'nde meydana gelen doğalgaz faciasında hayatını kaybeden gençlerden Bek, Koyuncuoğlu ile Yılmaz'ın Kurban Bayramı'nda kendilerini ziyarete gelenler olduğunu fark eden huzurevi sakinlerinden Kerime Mutlu, gençlerin Kurban Bayramı'nın ikinci gününde çeşitli hediyelerle kendilerini ziyaret ettiğini anlattı.

Odasının duvarlarına Tarık Şükrü Yılmaz, Elif Koyuncuoğlu ve Büşra Bek'in fotoğraflarını asan Mutlu, gençlerin, kendilerine yılbaşında tekrar ziyaret edecekleri sözünü verdiklerini kaydetti.

Kendilerini ziyarete gelen çok insan olmadığı için ziyaretçileri çok iyi hatırladıklarını belirten huzurevi sakinlerinden Hamdiye Ökmen, özellikle Elif Koyuncuoğlu'nu hiç unutamadığını söyledi. Elif'in kendisine sarılıp, "Seni hep ziyarete geleceğim. Banyonu yaptıracağım" dediğini aktaran Ökmen, gençlerin öldüklerini duyunca çok üzüldüklerini kaydetti.

Huzurevi sakinlerinden engelli Fikri Ergün de bayramda kendileriyle bolca sohbet eden gençlerin öldüklerini duyduğunda çok üzüldüğünü dile getirdi. Ergül, duygularını "(Tekrar geleceğiz) demişlerdi ama kısmet olmadı. Allah kimsenin başına böyle acı vermesin" sözleriyle dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*