Ölen kocasıyla bir hafta yaşadı

Ölen kocasıyla bir hafta yaşadı.8530
  • Giriş : 08.03.2008 / 18:35:00

Çöp evde yaşayan yaşlı kadın, ölen kocasıyla birlikte bir hafta yaşadı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Cebeci'de Dumlupınar Caddesi İnönü Stadı'nın karşısında oturan Halit (61) ve eşi Nuran Sevim'den (75) haber alamayan komşuları, evden de ağır kokular gelmesi üzerine durumu yaşlı kadının kız kardeşine ve polise bildirdi.

Eve gelen polis ekipleri, kapıyı çalmalarına rağmen cevap alamayınca çilingir çağırdı. Kapının açılmasının ardından eve giren ekipler, Nuran Sevim'i ölen kocası Halit Sevim'in başında buldular.

Yaşlı kadın içeri giren ekiplerle kız kardeşi ve kocasına tepki göstererek, ölen eşini vermeyeceğini söyledi.

Nuran Sevim'in kız kardeşi ise yetkililerden, maddi durumları iyi olmadığı için cenazeyi belediyenin kaldırmasını istedi.

Cesedin çürümeye başladığı görülürken, yoğun kokunun çıktığı evin ilaçlanması için belediye ekipleri çağrıldı. Yaşlı kadın, ilaçlama yapan ekiplere de tepki gösterdi.

Komşuları, çöp biriktiren çiftin bir haftadır ortalıkta görünmediğini belirterek, yaşlı kadının akli dengesinin de yerinde olmadığını iddia ettiler.

Çiftinin komşuları, zile basmalarına rağmen yaşlı çiftin kendilerine de kapıyı açmadığını, evden gelen kokuların da artması üzerine polise haber verdiklerini söylediler.

Nuran Sevim'in kız kardeşi ise ablasının akli dengesinin yerinde olmadığını iddia ederek, kocasının ve kendisinin eve bir kaç kez gelmesine rağmen Sevim çiftinin kapıyı açmadığını öne sürdü.

Altındağ Belediyesi ekipleri, eve girerek ilaçlama yaparken, çöp evin boşaltılması için de çalışmaların başlatılacağı bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious