Ölen memurun organları umut oldu

  • Giriş : 25.12.2006 / 00:00:00

Çorum'da beyin kanaması sonucu hayatını kaybeden bir devlet memurunun organları 4 kişiye umut oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hasanpaşa Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde 10 yıldır memur olarak görev yapan Hasan Sapancı (39), geçtiğimiz hafta beyin kanaması geçirdi. Çalıştığı Hasanpaşa Devlet Hastanesi'nde ilk müdahalesi yapılan Sapancı, durumunun ağırlaşması üzerine Çorum Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Yoğun Bakım Servisi'nde tutulan Sapancı, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Beyin ölümü gerçekleşen Sapancı'nın hayattayken organlarını bağışladığı ortaya çıktı. Bunun üzerine konu Sapancı ailesine iletildi ve ailenin de gerekli onayı vermesinin ardından Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi İbn-i Sina Hastanesi'nden 3 kişilik transplantasyon ekibi Çorum'a geldi. Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Servisi'nden beyin ölümü gerçekleşen Halil Sapancı'yı alarak ameliyathaneye geçen ekip, yaklaşık bir saat süren operasyonla şahsın pankreas, karaciğer, dalak ve iki böbreğini alarak Ankara'ya döndü.

Sapancı'nın pankreas, dalak, karaciğer ve iki böbreğinin Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi ile Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde organ nakli bekleyen 4 ayrı hastaya nakledildiği bildirildi.

Fatma Gamze (13) ve Ozan (10) isimli iki çocuk babası olan Halil Sapancı'nın cenazesi dün doğum yeri olan merkeze bağlı Karagöz Köyü'nde toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious