Ölen pilotlar deneyimliydi

Ölen pilotlar deneyimliydi.8809
  • Giriş : 01.02.2009 / 21:36:00

Pilot Albay Kıyak'ın 5 bin 500 saat uçuş tecrübesi vardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bolu'da kaybolan ve Kıbrıscık ilçesi yakınlarındaki dağlık bir alana düştüğü belirlenen helikopterde görev yapan emekli Kara Pilot Albay Süleyman Kıyak'ın, 5 bin 500 saat uçuş tecrübesi olduğu, helikopter pilotu Andrzej Wojewodzki'nin ise bir dönem Polonya Başbakanı'nın kullandığı helikopterin pilotu olduğu öğrenildi.
Koçoğlu Havacılık firmasınca Polonya'dan Türkiye'ye getirilen ve "Eurocopter 135" tipi helikopterde "gözlemci" olarak görev yapan emekli Kara Pilot Albay Süleyman Kıyak'ın, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde Skorsky ve Cougar tipi helikopterler kullandı.

Kara Havacılık Okulu'ndan 1981 yılında mezun olan emekli Kara Pilot Albay Kıyak'ın Türk Silahlı Kuvvetleri'nde birçok önemli görevde bulunduğunu kaydeden yetkililer, üstün başarılarından dolayı kendisine çok sayıda takdirname verildiğini vurguladı.

1959 Erzincan doğumlu emekli Kara Pilot Albay Süleyman Kıyak'ın evli ve bir kız çocuğu bulunduğu öğrenilirken, cenazesinin yarın Ankara'da Kocatepe Camisi'nde düzenlenecek askeri törenin ardından Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verileceği bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*